Seks nasz codzienny. Przyjemny?

Najlepszy seks to ten z miłością w tle. Polecam!

Spis treści

Najlepszy seks to ten z miłością w tle. Polecam!

Seks może być źródłem przyjemności dla obojga partnerów, pod warunkiem jednak, że… wszystko działa jak należy! I wcale nie o sprawność poszczególnych części ciała chodzi (bo o tę możemy skutecznie powalczyć z pomocą licznych suplementów, zdrowo się odżywiając i aktywnie żyjąc), ale o szczere relacje w związku, otwartość, umiejętność sygnalizowania swoich potrzeb i chęć zaspokajania potrzeb partnera oraz umiejętność zawierania łóżkowych kompromisów. 

Oto kilka kwestii, które mogą podzielić łóżkowych partnerów i zepsuć przyjemność z seksu:

  • CISZA. Jedni lubią, by w sypialni dużo się mówiło, świntuszyło i gorącymi słowami podgrzewało atmosferę. Inni wręcz przeciwnie – rzucane między zmianami pozycji słowa wręcz ich śmieszą. Jeżeli nie zgraliśmy się z partnerem i jedno lubi poświntuszyć podczas seksu, a drugie nie – konieczna jest szczera rozmowa i wypracowanie kompromisu.
  • KŁODA. Partnerzy mogą różnić się między sobą temperamentem i charakterem, jedni są przebojowi i wykazują inicjatywę (również w łóżku!), inni będą raczej czekać na zachętę i wskazówki. Ważne, żeby mimo wszystko nie być przysłowiową „kłodą”. Ruszajmy się, w końcu po to się spotkaliśmy w łóżkowej przestrzeni.
  • Nastrój łatwiej zbudować przy świecach, niż przy jarzeniówkach. Spróbujcie!CIEMNOŚĆ. Alebercik w Seksmisji widział ciemność, ciemność widział… W sypialni jedni ciemność widzą chętnie, a inni chętnie widzieliby… wszystko! Warto pamiętać, że przygaszone światło może ośmielać nieśmiałych – może więc nie warto kruszyć kopii o żarówkę lub dwie i postawić na nastrojowe świece?
  • WŁOSY. Najbardziej pożądany jest tutaj złoty środek między naturalnym owłosieniem nie tkniętym maszynką do golenia a totalnym brakiem włosów. Dogadajmy się w tej sprawie i ustalmy kto i co goli lub przystrzyże. Proste!
  • KLUCZ. Nic bardziej nie rozstraja niż ciągłe zerkanie na drzwi i nasłuchiwanie, czy aby nie obudziły się dzieci, rodzice, współlokatorzy, sąsiedzi… Lepiej zamknąć drzwi na klucz i przestać się stresować.
  • ZAUFANIE I CIERPLIWOŚĆ. W sytuacji, w której partner nie staje na wysokości zadania- konieczne jest wsparcie, byście znów mogli czerpać przyjemność z seksu.

Dobry seks to seks przyjemny dla obojga partnerów. Zaleca się zatem podejście nieegoistyczne, pozwalające na ustalenie co kogo w łóżku cieszy. Let’s make happy seks!Dobrze dobrani partnerzy to ci, którzy potrafią ze sobą rozmawiać na każdy temat, również o seksie!

Powiązane artykuły