Zrób to sam dla… kota!

Kot do szczęścia potrzebuje niewiele. Kartonowe pudełko? To ogrom możliwości zabawy

Spis treści

Kot do szczęścia potrzebuje niewiele. Kartonowe pudełko? To ogrom możliwości zabawyCzy są na sali kociarze? Obecni! To wpis właśnie dla Was. Za trzy miesiące (równiutko – 17 lutego) obchodzimy Dzień Kota. Z tej okazji można kota wyjątkowo dopieścić, sypnąć jedną garstkę ulubionej karmy więcej, albo… przygotować własnoręcznie zabawki dla naszego pupila. Zabawki dla kota? Zrób to sam!

Oto pięć inspirujących pomysłów:

  1. Rolka po papierze toaletowym daje mnóstwo możliwości zabawy dla naszego pupilaRolka po papierze toaletowym może posłużyć nam do zrobienia piłeczki lub śmiesznego walca z postrzępionymi końcami (aby go wykonać potrzebujemy jedynie nożyczek, którymi nacinamy obie strony rolki w równych odstępach i lekko je odginamy za zewnątrz).
  2. Myszka, czyli ulubiona towarzyszka kocich zabaw. Można ją zrobić na wiele sposobów, m.in. ze styropianowego jajka – oczy, uszy i pyszczek malujemy pisakiem, a ogonek robimy np. z piórka (na końcu jajka wydrążamy dziurkę i wklejamy tam piórko klejem na gorąco); filcu; skarpetki lub po prostu ze skrawków materiałów.
  3. Zabawka na patyku – właściwie każda rzecz, którą zawiesimy na kawałku sznurka i będziemy nią poruszać, będzie interesującą dla naszego kota poprzez sam fakt interakcji z nami. A co powiesić na sznurku? Może to być zwykła piłeczka lub piórka (np. kolorowe, dostępne w sklepach z asortymentem do DIY). Jeżeli mamy trochę więcej zacięcia, a pod ręką nożyczki i np. piankowe arkusze – zróbmy wielobarwne i zdecydowanie trwalsze „piórka”. Do tego celu mogą nam również posłużyć kolorowe kartony i twarde materiały (np. skrawki skóry).Kota ucieszy każda zabawka, również ta, którą zrobimy sami! Do roboty!
  4. Kartonowe pudełka mają ogromny potencjał. Zjedliśmy pizzę i zastanawiamy się co zrobić z pudełkiem po niej? Zróbmy w nim… dziurki – kotek będzie zachwycone jeśli dodatkowo ukryjemy w nich kolorową zabawkę lub przysmaki.
  5. Czas na kocią imprezę! Kilka balonów z helem i podwieszone do nich na wstążeczkach małe plastikowe przedmioty. Im bardziej różnorodne przedmioty i różne długości wstążek – tym więcej zabawy dla kotów.

Powiązane artykuły