Zrób to sam dla… kota!

Kot do szczęścia potrzebuje niewiele. Kartonowe pudełko? To ogrom możliwości zabawyCzy są na sali kociarze? Obecni! To wpis właśnie dla Was. Za trzy miesiące (równiutko – 17 lutego) obchodzimy Dzień Kota. Z tej okazji można kota wyjątkowo dopieścić, sypnąć jedną garstkę ulubionej karmy więcej, albo… przygotować własnoręcznie zabawki dla naszego pupila. Zabawki dla kota? Zrób to sam!

Oto pięć inspirujących pomysłów:

  1. Rolka po papierze toaletowym daje mnóstwo możliwości zabawy dla naszego pupilaRolka po papierze toaletowym może posłużyć nam do zrobienia piłeczki lub śmiesznego walca z postrzępionymi końcami (aby go wykonać potrzebujemy jedynie nożyczek, którymi nacinamy obie strony rolki w równych odstępach i lekko je odginamy za zewnątrz).
  2. Myszka, czyli ulubiona towarzyszka kocich zabaw. Można ją zrobić na wiele sposobów, m.in. ze styropianowego jajka – oczy, uszy i pyszczek malujemy pisakiem, a ogonek robimy np. z piórka (na końcu jajka wydrążamy dziurkę i wklejamy tam piórko klejem na gorąco); filcu; skarpetki lub po prostu ze skrawków materiałów.
  3. Zabawka na patyku – właściwie każda rzecz, którą zawiesimy na kawałku sznurka i będziemy nią poruszać, będzie interesującą dla naszego kota poprzez sam fakt interakcji z nami. A co powiesić na sznurku? Może to być zwykła piłeczka lub piórka (np. kolorowe, dostępne w sklepach z asortymentem do DIY). Jeżeli mamy trochę więcej zacięcia, a pod ręką nożyczki i np. piankowe arkusze – zróbmy wielobarwne i zdecydowanie trwalsze „piórka”. Do tego celu mogą nam również posłużyć kolorowe kartony i twarde materiały (np. skrawki skóry).Kota ucieszy każda zabawka, również ta, którą zrobimy sami! Do roboty!
  4. Kartonowe pudełka mają ogromny potencjał. Zjedliśmy pizzę i zastanawiamy się co zrobić z pudełkiem po niej? Zróbmy w nim… dziurki – kotek będzie zachwycone jeśli dodatkowo ukryjemy w nich kolorową zabawkę lub przysmaki.
  5. Czas na kocią imprezę! Kilka balonów z helem i podwieszone do nich na wstążeczkach małe plastikowe przedmioty. Im bardziej różnorodne przedmioty i różne długości wstążek – tym więcej zabawy dla kotów.

Odpowiedz