Znacznie więcej niż telefon!

Na tropie najlepszego smartfona. Macie go?

Spis treści

Na tropie najlepszego smartfona. Macie go?Jak wybrać najlepszy telefon dla siebie? Jeżeli się na tym nie znamy, poprośmy o pomoc zaufaną osobę, opowiedzmy jej o naszych oczekiwaniach, o tym do czego najczęściej używamy telefonu (funkcja dzwonienia nie jest już wcale tą pierwszą i oczywistą)… Na co zwrócić uwagę kupując smartfon?

Mały…

Xperia Z3 Compact to niewielki smartfon wysokiej klasy, z wysokiej jakości ekranem i dźwiękiemMałe smartfony to te z ekranem do 4,5 – 5 cali, pracujące najczęściej na systemie Android, który gwarantuje wsparcie ze strony Googla (aktualizacje systemu, dostęp do wielu aplikacji – darmowych i płatnych). Modele dostępne w tej kategorii mogą znacząco różnić się między sobą parametrami technicznymi, jakością aparatu fotograficznego, pojemnością pamięci oraz ilością pikseli. Ceny urządzeń w tym segmencie zaczynają się od 400 zł, a jeśli zdecydujemy się na podpisanie umowy z którąś z telefonii komórkowych to takie urządzenie możemy dostać nawet za symboliczną złotówkę.

Duży…

Xperia M4 Aqua to wodoszczelny smartfon z wytrzymałą baterią (nawet dwa dni!)Urządzenia, których rozmiar ekranu przekracza barierę 5 cali to sprzęty łączące w sobie cechy smartfonu i niewielkiego tabletu. To zdecydowanie coś więcej niż tylko telefon – bliżej im bowiem do wielofunkcyjnych urządzeń. W zależności od kwoty, którą chcemy zainwestować w smartfon możemy kupić duży ekran w towarzystwie nieco słabszych parametrów (np. o mniejszej rozdzielczości i ze słabszym chipsetem) lub imponujące urządzenie, z rewelacyjnym aparatem fotograficznym, szybkim i wydajnym procesorem, porządną baterią i pamięcią.

Najlepszy…

Najlepszy smartfon to ten, którego relacja ceny do jakości jest jak najbardziej opłacalna i optymalna. Urządzenie, które wybierzemy, oprócz świetnych parametrów technicznych – musi po prostu dobrze leżeć nam w dłoni, być intuicyjne w obsłudze i… ładne!

Powiązane artykuły