Zmień opony na dobre!

Piękne, kolorowe opony Bridgestone, gratka dla koneserwó i miłośnikó czterech kółek

Spis treści

Piękne, kolorowe opony Bridgestone, gratka dla koneserwó i miłośnikó czterech kółekPaździernik, jak pokazują ostatnie dni i nagły atak zimy na południu naszego kraju – to dobry miesiąc na zmianę opon z letnich na zimowe. Opony to ten element auta, który w pierwszej kolejności (poza naszym rozsądkiem i umiejętnościami oczywiście) zagwarantuje nam bezpieczeństwo w czasie jazdy w różnych warunkach atmosferycznych. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniego ogumienia, z wysokimi parametrami, przetestowanego przez sprawdzonego producenta w wymagających testach.

Japońska precyzja

Nowoczesna fabryka opon Bridgestone w PoznaniuMarka Bridgestone powstała w 1931 roku, a jej nazwa pochodzi od nazwiska założyciela firmy: Shojiro Ishibashi, czyli „kamienny most”. W drugiej połowie XX wieku firma Bridgestone osiągnęła statut największego producenta opon i od tego czasu regularnie wypuszcza na ten rynek nowości, stale udoskonalając i poszerzając swoją ofertę. Polskim akcentem w tym japońskim koncernie oponiarskim jest miasto Poznań, w którym od 2001 roku są wytwarzane opony tej marki.

Dobra opona, czyli jaka?

Etykiety na oponach informują konsumentów o trzech parametrach: głośności, oporach toczenia oraz zachowaniu na mokrej nawierzchni (podawanej w oparciu o długość drogi hamowania przy prędkości 80 km/h). Pierwszy i drugi parametr mają odniesienie do komfortu jazdy i potencjalnej energooszczędności opony (im mniejszy opór opony, tym opona bardziej energooszczędna). Najważniejszy jednak jest ten trzeci parametr. Warto pamiętać, że poprawa jednego parametru skutkuje pogorszeniem pozostałych – lepiej więc podejść do zakupu opon rozsądnie, stawiając przede wszystkim na bezpieczeństwo jazdy.Dobre opony to przede wszystkim opony bezpieczne i trwałe

Gdzie i co kupić?

Opony Bridgestone uzyskują świetne wyniki we wszelkich testach bezpieczeństwa i próbach wytrzymałościowych. Można kupić je w renomowanych salonach (załatwiając przy jednej okazji również ich montaż) lub skorzystać z konkurencyjnych cenowo serwisów internetowych, najlepiej sklepów specjalizujących się w sprzedaży opon właśnie.

Powiązane artykuły