Zawody przyszłości, o jakich jeszcze nie słyszeliście

Spis treści

Wiecie, że istnieje coś takiego, jak naukowe przewidywanie przyszłości? Eksperci zajmujący się tym na co dzień dokonali zestawienia dotyczącego zawodów przyszłości i wytypowali cztery profesje, które ich zdaniem będą najbardziej popularnymi w 2030 roku. Oto one.

Osobisty kurator cyfrowy (personal digital curator) – będzie zajmował się doradztwem w kwestiach kształtowania życia prywatnego oraz kariery zawodowej w sieci.

Projektant śmieci (garbage designer) – jego zadanie będzie polegało na wskazywaniu nowych zastosowań starych zużytych materiałów czy przedmiotów czyli … śmieci.

Nostalgista (nostalgist) – to wyjątkowo dziwne połączenie; osoba, która będzie wykonywała ten zawód wcieli się z jednej strony w opiekuna osób starszych, z drugiej w projektanta wnętrz, którego zadanie polega na takim urządzeniu wnętrza, aby odzwierciedlało ono minioną dekadę, dzięki czemu jego podopieczny poczuje się jeszcze lepiej.

Manager śmierci cyfrowej (Digital Death Manager) – będzie to osoba pomagająca zakończyć w bezpieczny sposób wirtualne życie w sieci.

Jak widzicie większość z profesji przyszłości z powodzeniem odnalazłaby się i dzisiaj. Jak na przykład manager śmierci cyfrowej czy projektant śmieci. Większość też jest mocno związana z internetem, co oznacza, że ta technologia być może zdominuje życie przyszłych pokoleń.

**
Dla zainteresowanych- naukowe przewidywanie przyszłości nosi nazwę foresight. Naukowcy zajmujący się tą dziedziną pracują w Idea Couture z siedzibą w San Francisco i Toronto.

(źródło: Be Active 08/2018)

Powiązane artykuły