Zaparcia? Jest na nie sposób!

Zbilansowana dieta to pierwszy krok do zlikwidowania zaparć raz na zawsze

Spis treści

Zbilansowana dieta to pierwszy krok do zlikwidowania zaparć raz na zawszeZaparcia to przykra i uciążliwa dolegliwość, która zdecydowanie częściej dotyka kobiety niż mężczyzn. O zatwardzeniu mówi się, gdy mamy problem z wypróżnieniem się. O przewlekłych zaparciach mówi się, gdy stolec oddawany jest rzadziej niż 3 razy w tygodniu, a wizytom w toalecie towarzyszy ból. Powiedzmy zaparciom stop i skutecznie pozbądźmy się tego frustrującego kłopotu!

Znajdź przyczynę i zlikwiduj ją!

Zaparcia to nie tabu! Nie bój się pytać o sposoby poradzenia sobie z nimi!Do najczęstszych przyczyn zaparć należą: zła dieta, zbyt mała aktywność fizyczna oraz nieodpowiednia ilość (i jakość!) przyjmowanych przez nas płynów.  Te trzy przyczyny zaparć mają zasadniczo jeden wspólny plus: możemy je zlikwidować! Sposoby na zatwardzenie to po prostu zastąpienie dotychczasowych przyzwyczajeń żywieniowych zbilansowaną dietą, dostarczającą naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych minerałów i witamin oraz bezcennego (w kontekście problemów z wydalaniem stolca) błonnika – to pierwszy krok do okiełzania problemu. Właściwą dietę należy koniecznie uzupełnić odpowiednią ilością płynów – najlepiej oczywiście zaspokajać pragnienie wodą niegazowaną w ilości około 2 litrów na dobę (kawa i czarna herbata spożywane w nadmiernych ilościach mogą mieć niekorzystny wpływ na nasz organizm).  Drugi krok zrobiony, a co z trzecim? Trzeba zacząć się ruszać. Dobra jest każda ilość i każdy rodzaj ruchu. Jeśli jednak chcemy jak najszybciej zobaczyć pozytywne efekty zmian wprowadzonych w naszym życiu – bądźmy konsekwentni i regularni w uprawianiu wybranego sportu. Minimum zdrowej aktywności do tzw 3×30, czyli minimum trzy razy w tygodniu ruszamy się przez minimum 30 minut. Kto zrobi więcej?

Wspomóż swój organizm!Zioła na zaparcia to dobry pomysł na wsparcie organizmu w walce z problemem zatwardzeń

Na efekty zmian, których dokonaliśmy w naszym trybie życia przyjdzie nam chwilę poczekać – organizm musie je… przetrawić. Warto więc pomyśleć o wsparciu układu trawiennego i wydalniczego odpowiednimi, naturalnymi środkami. Sięgnijmy po zioła na zaparcia (najlepiej w tej roli sprawdzają się liście senesu)  lub suplement diety zawierający skoncentrowany błonnik z otrębów pszennych. Doraźnie możemy sobie również pomóc tabletkami, które substancję czynną (sennozydy) uwalniają dopiero w jelitach, co gwarantuje ich wysoką skuteczność!

Bądźmy dobrej myśli! Zrobiliśmy wszystko, aby zlikwidować zatwardzenie – sposoby są skuteczne, ale musimy dać czas na reakcję naszemu organizmowi. Cierpliwości!

Powiązane artykuły