Zalety stosowania zestawów instalacji lpg

instalacja lpg

Spis treści

Rosnące ceny paliw zmuszają większość kierowców do poszukiwań oszczędnych rozwiązań. Bez wątpienia najlepszą alternatywą dla pojazdów napędzanych benzyną są instalacje LPG. Popularność płynnego gazu do zasilania silników spalinowych wynika również z jego ekologicznego charakteru. Dowiedz się, jakie zalety wynikają ze stosowania zestawów instalacji LPG.

Niezawodność instalacji LPG przede wszystkim

Dla większości kierowców bezawaryjność jest jedną z najważniejszych zalet pojazdu. Nowoczesne gazowe instalacje samochodowe, współpracujące z najnowszymi technologicznie sterownikami są niezawodne, wytrzymałe i bezpieczne. Jak można dowiedzieć się, przeglądając stronę internetową producenta instalacji autogazu ALEX z Kleosina koło Białegostoku, najlepszym dowodem na ich trwałość i jakość jest znikomy odsetek awarii instalacji LPG, który wynosi zaledwie 0,3%.

Zyski ekonomiczne i ekologiczne

LPG charakteryzuje się wysoką wartością energetyczną, nieustępującą benzynie. Zapewnia pojazdom nominalne osiągi, wysoki standard pracy oraz duże bezpieczeństwo. Jest paliwem tańszym, co przy wysokich cenach benzyny ma duże znaczenie. Korzyści wynikające z użytkowania instalacji autogazu bardzo łatwo wyliczyć za pomocą specjalnych kalkulatorów oszczędności LPG. W porównaniu z innymi paliwami LPG niemal całkowicie pozbawiony jest siarki, a podczas spalania prawie nie wydziela sadzy oraz innych szkodliwych dla otoczenia substancji. Należy także zaznaczyć, że paliwo LPG dużo lepiej miesza się z powietrzem, tworząc palną mieszankę i jest wyjątkowo czyste, przez co nie zanieczyszcza oleju silnikowego osadami.

Zestawy LPG od jednego producenta

Sprawne działanie instalacji LPG i wykorzystanie ich pełnych możliwości zapewnić może jedynie najwyższa jakość podzespołów i elementów instalacji gazowej, pochodzących od jednego producenta. Dobre firmy, zajmujące się produkcją zestawów instalacji autogazu prowadzą wnikliwe testy laboratoryjne na szerokiej gamie pojazdów. Dzięki temu zestawy zapewniają niezawodne działanie w każdym modelu auta, gwarantują bezawaryjną i ekonomiczną jazdę oraz eliminują wszelkie usterki, które mogłyby być spowodowane niedopasowaniem elementów. Dobrym przykładem są zestawy produkowane przez wspomnianą firmę ALEX, czyli zestaw LPG ALEX OPTIMA – do silników z wtryskiem pośrednim oraz zestaw LPG ALEX IDEA – do silników z wtryskiem bezpośrednim.

Powiązane artykuły