Zaburzenia erekcji? Rozprawmy się z nimi!

Zaburzenia erekcji to problem, który dotyka wielu mężczyzn. Co robić, by wrócić do sprawności seksualnej?

Spis treści

Zaburzenia erekcji to problem, który dotyka wielu mężczyzn. Co robić, by wrócić do sprawności seksualnej?

Zaburzenia erekcji to problem coraz większej liczby mężczyzn w coraz młodszym wieku. Szukanie winnych należy zacząć od… siebie! Najczęstszą przyczyną problemów z potencją jest siedzący tryb życia, nadwaga i wynikające z niej choroby układu naczyniowego, a także noszenie modnych, ale niestety zbyt obcisłych spodni oraz stres. Zanim wpadniemy w czarną dziurę rozpaczy i zniechęcenia – spróbujmy uporać się z problemem. Nie oddawajmy bez walki tej jednej z najprzyjemniejszych sfer ludzkiego życia. Stajemy do boju o potencję!

Dietą w zaburzenia erekcji

Prawidłowo zbilansowana dieta i aktywność fizyczna to pierwszy krok do pokonania problemów z zaburzeniami erekcjiPostawmy na zbilansowane i regularne posiłki, z których zdecydowanie należy wyrzucić fast-foody oraz znacząco ograniczyć cukry i tłuszcze (najlepiej do niezbędnego minimum). Idzie wiosna, a to doskonała okazja, by porzucić smażone na patelniach mięsa na rzecz mięs grillowanych (bez tłuszczu, oczywiście!). Przy okazji można w codziennym menu podmienić wieprzowinę na wołowinę i drób. Pełnoziarniste pieczywo jest smaczniejsze (naprawdę!) i zdrowsze nić nawet najświeższa pszenna bułka, a kasze i ryż są bardziej wyraziste w smaku niż makaron (przede wszystkim ten pszenny). Dodajmy do tego wszystkiego dużo owoców i warzyw. Do naturalnych afrodyzjaków należą m.in.: bulwy kopru włoskiego, seler i pietruszka. Doskonale wspomagają potencję owoce morza – sięgajmy przede wszystkim po te świeże! Większy apetyt na seks będziemy mieć z pustym żołądkiem. Uczucie sytości lub wręcz przepełnienia skłania nas raczej do… przeciągnięcia się i spania. Zdrowa dieta wprowadzona? Czas na aktywność fizyczną – minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut. Dacie radę, panowie!

Wodą, uciskiem i lekami

Jest wiele sposobów na poprawienie sprawności seksualnej - najlepiej skonsultować problem z doświadczonym seksuologiemZaburzenia erekcji to problem, z którym poradzimy sobie sięgając po sprawdzone leki (by znaleźć przykładowe suplementy i produkty medyczne, wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło: zaburzenia erekcji leki). Pamiętajmy, że zażywanie jakichkolwiek preparatów powinniśmy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Konsultacje z seksuologiem mogą nam również przynieść propozycję nie do odrzucenia… Co powiecie na bicze wodne i akupresurę? Ponoć zaskakująco dobre efekty w walce z zaburzeniami erekcji przynosi hydroterapia, a dokładniej – biczowanie wodne podbrzusza. Z kolei akupresura polega na uciskaniu ściśle określonych miejsc na stopach, pobudzając tym samym konkretne receptory. Warto spróbować!

Powiązane artykuły