Zaburzenia erekcji? Rozprawmy się z nimi!

Zaburzenia erekcji to problem, który dotyka wielu mężczyzn. Co robić, by wrócić do sprawności seksualnej?

Zaburzenia erekcji to problem coraz większej liczby mężczyzn w coraz młodszym wieku. Szukanie winnych należy zacząć od… siebie! Najczęstszą przyczyną problemów z potencją jest siedzący tryb życia, nadwaga i wynikające z niej choroby układu naczyniowego, a także noszenie modnych, ale niestety zbyt obcisłych spodni oraz stres. Zanim wpadniemy w czarną dziurę rozpaczy i zniechęcenia – spróbujmy uporać się z problemem. Nie oddawajmy bez walki tej jednej z najprzyjemniejszych sfer ludzkiego życia. Stajemy do boju o potencję!

Dietą w zaburzenia erekcji

Prawidłowo zbilansowana dieta i aktywność fizyczna to pierwszy krok do pokonania problemów z zaburzeniami erekcjiPostawmy na zbilansowane i regularne posiłki, z których zdecydowanie należy wyrzucić fast-foody oraz znacząco ograniczyć cukry i tłuszcze (najlepiej do niezbędnego minimum). Idzie wiosna, a to doskonała okazja, by porzucić smażone na patelniach mięsa na rzecz mięs grillowanych (bez tłuszczu, oczywiście!). Przy okazji można w codziennym menu podmienić wieprzowinę na wołowinę i drób. Pełnoziarniste pieczywo jest smaczniejsze (naprawdę!) i zdrowsze nić nawet najświeższa pszenna bułka, a kasze i ryż są bardziej wyraziste w smaku niż makaron (przede wszystkim ten pszenny). Dodajmy do tego wszystkiego dużo owoców i warzyw. Do naturalnych afrodyzjaków należą m.in.: bulwy kopru włoskiego, seler i pietruszka. Doskonale wspomagają potencję owoce morza – sięgajmy przede wszystkim po te świeże! Większy apetyt na seks będziemy mieć z pustym żołądkiem. Uczucie sytości lub wręcz przepełnienia skłania nas raczej do… przeciągnięcia się i spania. Zdrowa dieta wprowadzona? Czas na aktywność fizyczną – minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut. Dacie radę, panowie!

Wodą, uciskiem i lekami

Jest wiele sposobów na poprawienie sprawności seksualnej - najlepiej skonsultować problem z doświadczonym seksuologiemZaburzenia erekcji to problem, z którym poradzimy sobie sięgając po sprawdzone leki (by znaleźć przykładowe suplementy i produkty medyczne, wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło: zaburzenia erekcji leki). Pamiętajmy, że zażywanie jakichkolwiek preparatów powinniśmy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Konsultacje z seksuologiem mogą nam również przynieść propozycję nie do odrzucenia… Co powiecie na bicze wodne i akupresurę? Ponoć zaskakująco dobre efekty w walce z zaburzeniami erekcji przynosi hydroterapia, a dokładniej – biczowanie wodne podbrzusza. Z kolei akupresura polega na uciskaniu ściśle określonych miejsc na stopach, pobudzając tym samym konkretne receptory. Warto spróbować!

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *