Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Letni wypoczynek to dla wielu, czas spędzany aktywnie na rowerach. Niestety to również czas ich wzmożonych kradzieży. Podpowiadamy, jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą.

Sposób nr 1 – nie pozostawiamy roweru w odludnym miejscu

To najczęstszy błąd, który popełniamy zwłaszcza, kiedy wybieramy się na samotną przejażdżkę. Jeśli nawet potrzebujemy oddalić się na chwilę, miejmy rower na oku, a najlepiej zabierzmy go ze sobą. Pamiętajmy, że choć w danej chwili nikogo nie widzimy w pobliżu, nie oznacza, że go tam nie ma… Na nasz rower może też połasić się przypadkowy przechodzień…

Sposób nr 2 – odpowiednie zabezpieczenie

Mowa tu o naprawdę dobrych blokadach, które uniemożliwią odpięcie naszego jednośladu. Chociaż oznacza to często wydatek równy kilkuset złotym, może skutecznie ochronić nas przed o wiele cenniejszą utratą. Obecnie najbardziej skuteczny to U-lock oraz zabezpieczenia szyfrowane.

Sposób nr 3 – lokalizator GPS

Pod siodełkiem zamontuj niewielki – najlepiej w kolorze czarnym – lokalizator GPS. Dzięki temu urządzeniu zanim złodziej zorientuje się w jego obecności, możesz być tuż za nim…

Sposób nr 4 – właściwa metoda zapięcia roweru

Aby mieć pewność, że pozostawiony na chwilę rower nie stanie się łupem złodzieja, zadbajmy o jego właściwe zapięcie. Powinno ono obejmować ramę oraz koło.

Sposób nr 5 – oznakowanie roweru

Nawet jeśli wygrawerujemy jego numer nie istnieje opcja, by … znacznik nie został usunięty. Dlatego dużo skuteczniejsze rozwiązanie to oznakowanie roweru przy pomocy specjalnego markera, który będzie widoczny jedynie pod specjalną lampą UV. Rower warto też zarejestrować w siedzibie Straży Miejskiej.

Sposób nr 6 – ubezpieczenie roweru na wypadek kradzieży

Co prawda metoda ta nie uchroni nas przed utratą mienia, ale pozwoli odzyskać środki z jego zakupu. Zanim jednak podpiszemy naszą polisę, dokładnie wczytajmy się w jej warunki. Ważne, by obejmowała ona kradzież roweru „z ulicy”, jak i z domu, a również jego zdewastowanie, a także sytuacje, gdyby nasz rower spowodował jakąś szkodę (niekonieczne z naszym udziałem).

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *