Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Spis treści

Letni wypoczynek to dla wielu, czas spędzany aktywnie na rowerach. Niestety to również czas ich wzmożonych kradzieży. Podpowiadamy, jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą.

Sposób nr 1 – nie pozostawiamy roweru w odludnym miejscu

To najczęstszy błąd, który popełniamy zwłaszcza, kiedy wybieramy się na samotną przejażdżkę. Jeśli nawet potrzebujemy oddalić się na chwilę, miejmy rower na oku, a najlepiej zabierzmy go ze sobą. Pamiętajmy, że choć w danej chwili nikogo nie widzimy w pobliżu, nie oznacza, że go tam nie ma… Na nasz rower może też połasić się przypadkowy przechodzień…

Sposób nr 2 – odpowiednie zabezpieczenie

Mowa tu o naprawdę dobrych blokadach, które uniemożliwią odpięcie naszego jednośladu. Chociaż oznacza to często wydatek równy kilkuset złotym, może skutecznie ochronić nas przed o wiele cenniejszą utratą. Obecnie najbardziej skuteczny to U-lock oraz zabezpieczenia szyfrowane.

Sposób nr 3 – lokalizator GPS

Pod siodełkiem zamontuj niewielki – najlepiej w kolorze czarnym – lokalizator GPS. Dzięki temu urządzeniu zanim złodziej zorientuje się w jego obecności, możesz być tuż za nim…

Sposób nr 4 – właściwa metoda zapięcia roweru

Aby mieć pewność, że pozostawiony na chwilę rower nie stanie się łupem złodzieja, zadbajmy o jego właściwe zapięcie. Powinno ono obejmować ramę oraz koło.

Sposób nr 5 – oznakowanie roweru

Nawet jeśli wygrawerujemy jego numer nie istnieje opcja, by … znacznik nie został usunięty. Dlatego dużo skuteczniejsze rozwiązanie to oznakowanie roweru przy pomocy specjalnego markera, który będzie widoczny jedynie pod specjalną lampą UV. Rower warto też zarejestrować w siedzibie Straży Miejskiej.

Sposób nr 6 – ubezpieczenie roweru na wypadek kradzieży

Co prawda metoda ta nie uchroni nas przed utratą mienia, ale pozwoli odzyskać środki z jego zakupu. Zanim jednak podpiszemy naszą polisę, dokładnie wczytajmy się w jej warunki. Ważne, by obejmowała ona kradzież roweru „z ulicy”, jak i z domu, a również jego zdewastowanie, a także sytuacje, gdyby nasz rower spowodował jakąś szkodę (niekonieczne z naszym udziałem).

Powiązane artykuły