Jak zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem na urlop? 3 cenne wskazówki

Spis treści

Udając się na urlop naszym głównym celem jest pełen relaks. Trudno o to, gdy naszą głowę zaprząta myśl czy nasze mieszkanie pozostawione samemu sobie jest w pełni bezpieczne. Zobacz, jak możesz temu skutecznie zapobiec i korzystać w pełni ze swojego wyjazdu.

Dodatkowy zamek i zabezpieczenia na okno

Dodatkowy zamek zamontowany tuż przed wyjazdem to skuteczna „pułapka” na złodzieja.

Złodziejom takie rozwiązanie z pewnością pokrzyżuje plany zwłaszcza, gdy umówisz się na jego montaż tuż przed wyjazdem. Profesjonaliści w tym fachu robią zawsze dokładne rozpoznanie. Będą więc przygotowani na sforsowanie jednego zamka, co może mi zająć góra 2 minuty i wślizgnąć się niezauważonymi do środka. Przy dwóch może okazać się to bardziej czasochłonne i kłopotliwe, a na pewno zwróci czyjąś uwagę. Jeśli mieszkasz w bloku na niskich kondygnacjach lub w domu, koniecznie zabezpiecz dodatkowo okna montując proste czujniki ruchu lub otwarcia, które uruchomią alarm i również pokrzyżują plany włamywaczom.

Poproś sąsiadów o zwiększoną czujność

Zostaw im swój numer telefonu i poproś, by w razie, gdyby zauważyli, że ktoś kręci się w pobliżu Waszego mieszkania / domu dali Ci znać. Aby uskutecznić prośbę zaproponuj piwo lub nawet drobną opłatę. To zawsze działa!

Czujmy sąsiad to bardzo skuteczne zabezpieczenie przed włamywaczami.

Zamontuj elektronicznego psa

To proste urządzenie, które może skutecznie odstraszyć rabusia. Tym bardziej, że szczek z początku jest dość cichy, ale w miarę, jak włamywacz zbliża się do drzwi, staje się bardziej donośny i agresywny. Nie każdy chce mieć do czynienia z takim domowym stróżem.

Na koniec jeszcze jedna cenna rada. Zadbaj o to, by Twoja polisa objęła nie tylko podstawowe czynniki ryzyka, jak zalanie, kradzież czy pożar. Sięgnij również po takie opcje, jak ubezpieczenie od czynników zewnętrznych – wichura (zerwanie dachu) czy piorun (zniszczenie urządzeń elektrycznych). Nie zapomnij też o ubezpieczeniu mienia stałego, ale i ruchomego.

Powiązane artykuły