Zabezpiecz butle z gazem – wybierz dopasowane uchwyty!

butla gazowa

Spis treści

Butle z gazami muszą być odpowiednio zabezpieczone. W tym celu stosuje się również specjalne uchwyty. Jakie z nich używane są do butli najczęściej? Gdzie można je zakupić?

butla gazowa

Jak powinno się przechowywać butle gazowe?

Butle z gazem, na przykład z gazami technicznymi, butle na gaz propan-butan, muszą być specjalnie przechowywane, ponieważ w przeciwnym przypadku mogą być one narażone na uszkodzenie. Niewłaściwie magazynowane butle powodują duże ryzyko wybuchów.

Do przechowywania butli z gazem należy stosować odpowiednie wyposażenie, które pozwala na zredukowanie tego niebezpieczeństwa.

Aby butla mogła utrzymywać się w odpowiedniej pozycji i nie była narażona na upadki, należy zastosować odpowiedni uchwyt do butli. Uchwyty tego typu używane są w wielu miejscach – w budynkach, na zewnątrz, a także na pojazdach, w których używane są butle z gazem.

Gdy butle mają być przechowywanie na zewnątrz, duże znaczenie ma również ich odpowiednia ochrona za pomocą osłony. Wtedy najczęściej stosuje się specjalne klatki na butle, które zamykane są na zamki, aby nie dostały się do nich żadne niepowołane osoby.

Rodzaje uchwytów do butli na gaz

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje uchwytów przeznaczonych na butle gazowe. Dobór odpowiedniego pozwala na uzyskanie odpowiedniej wytrzymałości oraz trwałości, a także przekłada się na proste stosowanie butli.

Najczęściej kupowany ścienny uchwyt do butli to uchwyt metalowy uzupełniony o łańcuch. Wtedy uchwyt mocowany jest bezpośrednio do ściany, natomiast butla jest zabezpieczana za pomocą umieszczanego na niej łańcucha. Elementy wykonuje się z zabezpieczanych antykorozyjnie materiałów, więc mogą być one używane również na zewnątrz. Do wyboru są zarówno uchwyty na jedną butlę, jak i na dwie lub trzy butle.

Można również zdecydować się na zakupienie uchwytu wykonanego z metalu o innym wariancie. Wtedy uchwyt do butli tego typu zabezpieczany jest najczęściej za pomocą taśmy. Takie uchwyty często używane są w pojazdach.

Gdzie można kupić uchwyty do butli gazowych?

Obecnie elementy jak uchwyt do butli są oferowane w wielu sklepach. Można kupować je między innymi w sklepach prowadzących sprzedaż butli gazowych. Również są one oferowane w sklepach działających online.

Ceny związane z zakupieniem uchwytów na butle gazowe są zależne od ich konstrukcji. Zwykle wynoszą one od około 20 do 100 złotych. Więcej trzeba będzie zapłacić za uchwyty przeznaczone do kilku butli jednocześnie. Z kosztami uchwytów można łatwo zapoznać się w sieci na stronach ich producentów oraz w sklepach online.

Powiązane artykuły