Xperia z czerwoną kropką, czyli… Red Dot Designe!

Red Dot Designe to prestiżowa nagroda przyznawana co roku za innowacyjne projekty twórców z całego świata

Spis treści

Red Dot Designe to prestiżowa nagroda przyznawana co roku za innowacyjne projekty twórców z całego świata

Red Dot Designe Award to nagroda przyznawana od 1955 roku przez niemieckie Designe Zentrum. To prestiżowa nagroda, nazywana często „Oskarem designu”, o którą walczy co roku kilka tysięcy produktów z kilkudziesięciu krajów świata, a nagrodzone projekty lądują w Red Dot Museum mieszczącym się w dawnej kopalni Zollverein, w Essen. Wzornictwo przemysłowe to dynamicznie rozwijająca się gałąź przemysłu, hołdująca przekonaniu, że przedmioty powinny być nie tylko funkcjonalne, ale również ciekawie zaprojektowane, zaskakujące formą i ujmujące oryginalnością. Mieliście kiedyś w rękach rzecz, która zyskała uznanie jury tego konkursu? A mieliście w rękach smartfon Xperia? Czyli… mieliście! Jaka była tegoroczna edycja Red Dot Designe? 

Red Dot Designe, edycja 2015

Mac Stopa z zaprojektowanym przez siebie, we współpracy z marką Profim, krzesłem PelikanDo tegorocznej edycji prestiżowej nagrody zgłoszono aż 4928 produktów z 56 krajów. 38-osobowe jury, w którego skład wchodzą naukowcy, projektanci oraz dziennikarze przyznało 1240 nagród Red Dot oraz 81 nagród Red Dot Best of the Best i 122 wyróżnienia Honorable Mention. Edycja 2015 okazała się rekordową dla polskich projektantów – aż 12 przedmiotów z naszego kraju otrzymało słynną czerwoną kropkę. Na szczególną uwagę zasługuje Mac Stopa, który współpracując z różnymi markami został doceniony aż trzykrotnie w tej edycji: z marką Profim za fotel Pelikan (organiczny kształt, z innowacyjną przestrzenią pod siedziskiem, którą można wykorzystać jak wygodną półkę), z marką Massive Designe za kolekcję modularnej wykładziny oraz za trójwymiarowe obiekty z organicznymi kształtami na tle (wykonane metodą hybrydową, dekorujące przestrzenie w absolutnie nowatorski sposób).

Sony i Xperia na czerwonych salonach

Xperia Z Ultra to jeden z produktów marki Sony, wielokrotnie nagradzanej w ramach Red Dot DesigneMarka Sony powstał a w 1946 roku i od tego momentu stale podnosi elektroniczną poprzeczkę i śmiało wyznacza trendy w technologii użytkowej. Marka Sony stawia nie tylko na innowacyjne rozwiązania technologiczne, ale również styl i design swoich produktów. W 2000 roku Sony otrzymało nagrodę Red Dot Design Team of the Year, a w edycji 2015 – zgarnęło aż 15 nagród w różnych kategoriach. A zatem, kto posiada w arsenale swoich urządzeń elektronicznych produkty Sony? W mojej kieszeni jest Xperia Z Ultra, ocena: rewelacja! Na czerwoną kropkę z wykrzyknikiem!

Powiązane artykuły