Wynajmij kontener na gruz – kiedy warto i ile kosztuje?

Spis treści

Wynajęcie kontenera na odpady jest dobrym rozwiązaniem wtedy, gdy trzeba pozbyć się ich szybko i skutecznie. Taka oferta jest wybierana bardzo często także w sytuacji, gdy do wyrzucenia jest gruz. Kiedy warto zamówić wtedy kontener? Z jakim kosztem jest związana taka usługa?

Jak wyrzucić gruz?

Pozbycie się gruzu może być bardzo dużym problemem, ponieważ jest to odpad, który nie może być wyrzucony do zwykłego kosza lub kubła na odpady. Konieczne jest jego odpowiednie zutylizowanie zgodnie z przepisami prawa.

Gruz powinien być oddany do punktu, który zajmuje się jego przyjmowaniem. Następnie odpad ten może być przetworzony, na przykład wytwarza się z niego kruszywa.

Gdzie zatem można wyrzucić gruz? Najczęściej stosowane są trzy rozwiązania:

1. Przekazanie gruzu do PSZOK-u, czyli do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który działa w okolicy. Tego typu punkty mogą jednak przyjmować ograniczoną ilość gruzu, a także trzeba dowieźć go do nich samodzielnie.

2. Wynajęcie firmy komunalnej, która odbierze gruz. W tym przypadku nie trzeba samodzielnie ładować gruzu na samochód, ponieważ wszystkim mogą zająć się pracownicy firmy, co jest bardzo wygodnym, lecz też droższym rozwiązaniem.

3. Wynajęcie kontenera na gruz, który dostarczany jest na miejsce i odbierany wtedy, gdy się zapełni. To połączenie wygody oraz niskiej ceny, dlatego też jest to obecnie bardzo popularna usługa.

Kiedy warto wynająć kontener na gruz?

Kontenery na gruz najczęściej wynajmowane są w przypadku prowadzenia robót budowlanych, remontowych oraz wyburzeniowych. Wtedy pojemnik pozwala na łatwe pozbycie się powstałych podczas prac odpadów, które muszą być odpowiednio zutylizowane.

Najlepiej zdecydować się na wynajęcie kontenera na gruz wtedy, gdy prace jeszcze się nie rozpoczęły, ponieważ odpady można wtedy od razu umieszczać w pojemniku.

Firmy komunalne oferują kontenery na gruz w różnych pojemnościach, dlatego można wybrać odpowiednią pojemność kontenera w zależności od tego, ile odpadów zamierza się przekazać do firmy komunalnej.

Ile kosztuje wynajęcie kontenera na gruz?

Ceny dotyczące wynajmu kontenerów na gruz są związane przede wszystkim z rodzajem gruzu – czysty, zmieszany, a także z pojemnością kontenera. Dodatkowo mogą pojawić się opłaty wynikające z dystansu związanego z dowozem kontenera do klienta.

Gdy potrzebne są kontenery na gruz o pojemności około 6-7 m3, w takim przypadku trzeba będzie zapłacić za nie od około 600 do 1500 złotych zależnie od typu gruzu. Z kolei w przypadku dużych kontenerów mających po kilkanaście m3 ceny mogą wynosić już nawet od 2000 do 3000 złotych.

Powiązane artykuły