Wynajem aut – czy to rozwiązanie dla Ciebie?

Wynajem samochodów

Spis treści

Co jest według Ciebie ważniejsze – sam fakt posiadania auta czy też raczej niczym nieograniczona dostępność pojazdu, o każdej porze dnia i nocy, niezależnie od awarii? Cóż, piszemy o tym dlatego, że na rynku pojawia się coraz więcej form użytkowania auta, które opierają się wyłącznie o tymczasowy wynajem pojazdów, zamiast o pełnoprawny jego zakup czy użytkowanie. Powstaje jedynie pytanie – czy to rzeczywiście korzystne?

 

Do wypożyczalni zamiast do salonu

Jeżeli wypożyczalnia aut kojarzy Ci się wyłącznie z wyjazdami wakacyjnymi, a nie sposobem na tańszy samochód do codziennego użytku, to najwyższa pora zmienić myślenie! Polacy coraz chętniej korzystają z możliwości wynajmu aut zamiast ich zakupu czy leasingu, co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę szereg korzyści jakie daje ta forma eksploatacji samochodu.

Co dokładnie oferują firmy zajmujące się wynajmem samochodów? Przyjrzyjmy się temu tematowi analizując ofertę warszawskiej wypożyczalni samochodów Vanfleet. Ta firma proponuje swoim klientom dwie formy wynajmu aut, które stają się coraz popularniejsze wśród polskich kierowców:

W ramach obu programów kierowca wybrać może spośród kilkunastu aut z różnych segmentów rynkowych. Znaleźć tam można zarówno pojazdy typowo miejskie, auta kompaktowe, ale także luksusowe limuzyny, pojazdy użytkowe czy auta terenowe.

Wynajem samochodów

 

Czy warto skorzystać z tego rozwiązania?

Wypożyczenie samochodu to zdecydowanie najtańsza forma jego użytkowania. Jeżeli wydaje Ci się, że koszty wynajmu samochodu są duże (bo przecież tyle do tej pory płaciłeś na wakacjach!) to jeszcze raz spróbuj przeliczyć ile pieniędzy z Twojego domowego bądź firmowego budżetu pochłonęło utrzymanie aktualnie używanego samochodu, nawet przez ostatni miesiąc.

To co, chcesz poznać zalety wynajmu samochodu na dłuższy okres?

 

Niższe koszty

Posiadanie własnego samochodu wiąże się z szeregiem wydatków, których nie ma szansy uniknąć. Na szczęście, w łatwy sposób można je zniwelować, decydując się właśnie na wypożyczenie auta. O jakich kosztach mowa?

Cóż, poza wydatkami na paliwo oraz miesięcznymi opłatami za wypożyczenie, wynajem aut na dany okres jest znacznie tańszy niż kupno pojazdu na własność. Jak to możliwe? W tym drugim wariancie nie tylko musisz wydać określoną kwotę na samo nabycie samochodu, ale także wykupić dla niego ubezpieczenie, co z roku na rok staje się coraz bardziej kosztowne. Dodaj do tego jeszcze wydatki na serwis oraz kwoty utraty wartości – te potrafią być horrendalnie wysokie, sprawiając, że auto po kilku latach straci prawie połowę wartości.

Wynajem samochodów

A gdyby tak móc korzystać z auta, bez zmartwień o koszty jego serwisowania? Tylko pomyśl jakie byłoby to wygodne! Tymczasem, wcale nie musi to być nierealna perspektywa. Wystarczy, że zdecydujesz się na wynajem auta, a wszelkie czynności serwisowe lub naprawcze (nawet tak prozaiczne, jak wymiana żarówek) pokrywane są przez firmę, która wypożycza Ci to auto. Prawda, że wygodne?

Poza tym, wypożyczając samochód nie musisz się martwić o nic poza regularnym uzupełnianiem poziomu paliwa w baku. Dzięki wynajmowi samochodów w zasadzie płacisz jedynie miesięczną ratę za sam fakt wypożyczenia oraz pokrywasz koszty tankowania.

 

Zmieniasz auto kiedy chcesz!

Dalej nie jesteś przekonany do wynajmu samochodu zamiast zakupu? A czy nie spodobałoby Ci się posiadanie 6 różnych aut w garażu, których w każdej chwili możesz użyć w zależności od potrzeby? Innowacyjne sposoby na wynajem samochodów dadzą Ci ten właśnie komfort! W ramach jednej umowy wypożyczenia możesz bezproblemowo zmieniać auta w każdej chwili, jak tylko Ci się to podoba.

 

Jak to działa? Posłużmy się przykładem – nawet jeżeli w wariancie podstawowym poruszasz się miejską Toyotą Yaris to w każdej chwili możesz ją wymienić na większe auto. Potrzebujesz oszczędnego kombi z dużym bagażnikiem? Proszę bardzo – Volvo V60. A co powiesz na wielozadaniowego pick-up’a (Volkswagen Amarok) lub dziewięcioosobowego busa (Opel Vivaro)? A może potrzebujesz stylowej limuzyny (Jaguar XE) lub eleganckiego SUV-a, któremu niestraszne gorsze drogi (Volvo XC90)?

Wynajem samochodów

Powyższy zbiór aut to jedynie przykład tego jak bardzo różnorodnymi samochodami  możesz codziennie jeździć, jeżeli tylko zdecydujesz się na wynajem, zamiast zakupu auta. Co oczywiste, każda z tych wymian wiąże się z określonymi kosztami, niemniej jednak na pewno będą to niższe wydatki, niż gdybyś nagle zdecydował się na wypożyczenie samochodu w tradycyjnej formule.

 

To może leasing?

Przez wiele lat przedsiębiorcy szukający oszczędności decydowali się właśnie na leasing samochodu firmowego, zamiast jego zakupu. Jednak od dłuższego czasu to właśnie wynajem samochodów stanowi znacznie lepszą alternatywę, w szczególności ze względu na koszty. I choć raty leasingu mogą wydawać się bardzo niskie, to miesięczny koszt wypożyczenia pojazdu będzie i tak znacznie atrakcyjniejszy dla firmowego budżetu.

 

Dostępność “od ręki”

Potrzebujesz samochodu “na wczoraj” bo Twoje prywatne auto odmówiło posłuszeństwa? A może w Twojej firmie pojawił się nowy dyrektor, który jeszcze nie zdołał odebrać swojego auta służbowego z salonu? W obu sytuacjach wynajem samochodów będzie najlepszym rozwiązaniem. Wystarczy jedynie wypełnić odpowiedni formularz i przekazać opłatę wstępną, by już po chwili cieszyć się możliwością korzystania z wypożyczonego auta.

Wynajem samochodów

 

Wolność korzystania

I na koniec jeszcze jeden aspekt, który jest niebywale istotny z punktu widzenia codziennego korzystania z auta. Wynajmując auto nie musisz się martwić o jego ewentualne awarie, które przecież zawsze mogą wystąpić. Firmy oferujące samochody na wynajem na konkretny okres bardzo dbają o stan techniczny swojej floty aut. Wśród ich propozycji znajdziesz auta, które użytkowane są najwyżej kilkanaście miesięcy, a co za tym idzie, mają minimalny przebieg i są praktycznie niezużyte. Dzięki temu, wypożyczając samochód praktycznie cały czas jeździsz nowym autem!

Powiązane artykuły