Jak wykorzystać sznurek jutowy? 4 gotowe pomysły

Spis treści

Sznurek jutowy powstał z naturalnego materiału, dlatego jest bezpieczny i przyjazny dla natury. Cechuje go przede wszystkim niezwykła wytrzymałość, ale również liczne sposoby jego wykorzystania. Oto przykładowe z nich.

Pakowanie
Możesz go wykorzystać z powodzeniem zamiast ciężkiej do usunięcia taśmy klejącej.
Sznurek jutowy jest też o wiele bardziej wytrzymały, zatem możesz go śmiało użyć także w celu przeniesienia cięższych paczek.

Archiwizowanie dokumentów/czasopism/książek

Juta pomoże Ci bezpiecznie związać nawet grubsze pliki.

Dzięki temu nie uszkodzisz nawet starszych wydań.

Dekoracje

Przy pomocy sznurka jutowego można też stworzyć różnego rodzaju dekoracje.

Ze względu na dużą elastyczność sznurek jutowy daje nieskończenie wiele możliwości kreatywnego wykorzystania go.

Meble typu „zrób sam”

Oklejając nim starannie na przykład drewniane skrzynki można stworzyć wygodne siedzisko. W ten sam sposób można nadać drugie życie starym meblom.

Poza tym tego typu sznurek sprawdzi się również do wieszania prania. Dzięki swojej wytrzymałości bez problemu utrzyma on nawet cięższą odzież. Sznurkiem tym można zabezpieczyć również niektóre narzędzia czy przedmioty przed zakurzeniem – starannie je nim okręcając. Poza tym taki sznurek – po wcześniejszym ufarbowaniu – z powodzeniem nadaje się do wykonywania pomysłowych prac plastycznych przez Twoje dziecko. Jednym słowem sznurek jutowy powinien znaleźć się zarówno w Twoim domu, biurze, ogrodzie, warsztacie czy pracowni artystycznej. Jeśli zastanawiasz się gdzie go kupić, to sprawdź ofertę dostępną tutaj.

Powiązane artykuły