Jak wykorzystać stary telefon komórkowy?

Spis treści

Każdy z nas ma w szafce przynajmniej jeden zużyty i stary telefon komórkowy, którego bateria nadal wytrzymuje kilka dni. Możemy go wyrzucić lub komuś podarować, albo wykorzystać do swoich potrzeb. Oto kilka podpowiedzi, do czego może Ci się przydać nawet klasyczny stary telefon.

Zastąp nim przenośny odtwarzacz

Funkcję tą posiadają co prawda wszystkie współczesne telefony, ale jej częste używanie oznacza szybsze zużywanie baterii. Stara, nieużywana komórka świetnie sprawdzi się w tej roli. Szczególnie, gdy chcemy iść na spacer i posłuchać w tym czasie muzyki lub audiobooka.

Zrób z niego przenośny dysk

Twój stary telefon idealnie nadaje się do przechowywania w nim zdjęć czy innych plików. Musisz tylko dokupić odpowiednio pojemną kartę pamięci i zapełnić nią danymi ze smartphona. W taki sposób używany sprzęt będzie szybciej chodził, a Ty nie utracisz cennych plików.

Użyj go jako dyktafonu, notatnika lub kalkulatora

Wiele wskazuje na to, że tradycyjne notatniki odchodzą do lamusa. Z powodzeniem zastępują je coraz bardziej zaawansowane aplikacje. Jeśli jednak Twój telefon akurat się ładuje, a Ty potrzebujesz coś pilnie zanotować, możesz posłużyć się starym aparatem nagrywając na niego lub zapisując notatkę głosową. Stary telefon możesz też wykorzystać, jako podręczny kalkulator w pracy czy podczas nauki.

W ostateczności pozostaje nam jeszcze jedno wyjście – sprzedaż. Tym bardziej, że obecnie wiele klasycznych modeli telefonów zaczyna być w cenie. Zanim więc postanowimy mimo wszystko, pozbyć się naszego „staruszka”, sprawdźmy czy przypadkiem nie stracimy na tej decyzji…

Powiązane artykuły