Jak wybrać telefon dla seniora ?

Spis treści

Zbliża się dzień Babci i Dziadka. To idealny moment, by znaleźć idealny prezent dla naszych seniorów. Na przykład taki jak telefon komórkowy. Jaki model będzie najlepszy? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Nie tylko klasyka

Seniorzy coraz częściej wykazują zainteresowanie nowymi technologiami. I chociaż musimy pamiętać, że potrzebują nieco więcej czasu, aby zrozumieć o co w nich chodzi i jak się nimi posługiwać, to warto dać im tę szansę. Szukając dla nich telefonu komórkowego, wcale nie musimy ograniczać swoich wyborów do klasycznej komórki. Smartfon dla seniora również może okazać się świetnym rozwiązaniem.

Jaki powinien być smartfon dla dziadka czy babci?

Najważniejsza cecha takiego smartfona to prostota obsługi. Szukajmy takich urządzeń, które posiadają funkcje ułatwiające posługiwanie się nimi dla osób słabiej widzących czy słyszących. Warto po zakupie „wyciągnąć” na główny ekran ikony, które będą najczęściej użytkowane przez nowego właściciela. Drugi ważny element to czytelny duży ekran. Najlepiej taki o przekątnej nie mniejszej niż 5 cala. Dobrze, jeśli będzie w nim funkcja powiększania ikon czy czcionki. Trzecia ważna cecha to odpowiednio duża pamięć. I nie chodzi tutaj o przechowywanie zdjęć czy innych plików, ale o to, aby można było na nim swobodnie wykonywać kilka operacji jednorazowo i bez ciągłej konieczności czyszczenia pamięci. Pamięć RAM powinna być większa niż 2GB, a wewnętrzna wynosić co najmniej 16GB. I rzecz bardzo ważna – solidna konstrukcja. Jeśli ten element pominęliśmy przy wyborze, możemy zawsze dodatkowo sprezentować dziadkowi czy babci specjalne wodo- i pyłoodporne etui.

Powiązane artykuły