Jak wybrać smartfon premium?

Smartfon premium? Zdecydowanie Sony Xperia XZ Dual Sim

Spis treści

Smartfon premium? Zdecydowanie Sony Xperia XZ Dual Sim

Większość z nas korzysta ze smartfonów, najczęściej z tych, które operator telefonii komórkowej oferuje nam w super hiper promocji wraz z abonamentem na minimum 24 miesiące. Większość z nas również dojrzewa w pewnym momencie do decyzji o zakupie telefonu spełniającego nasze indywidualne oczekiwania i potrzeby, zamiast wybierania spośród najtańszych propozycji operatora. Jak wybrań smartfon premium?

Smartfon premium: ekran i rozdzielczość

Smarfon premium to smartfon z wyższej półki, wyposażony w zaawansowane technologieAktualnie w smarfonach stosowane są trzy główne rodzaje wyświetlaczy: AMOLED, IPS LCD i TFT LCD. Wyświetlacze typu AMOLED znajdziemy w droższych smartfonach – są zdecydowanie najlepsze i gwarantują doskonale nasycone kolory. Najpopularniejsze są jednak ekrany IPS – tańsze od AMOLEDów, charakteryzujące się słabiej oddanymi barwami, ale zapewniające dobry kontrast oraz odpowiednią jasność i szerokość kątów widzenia. Podobną jakość gwarantują użytkownikom smartfony z ekonomiczną matrycą IPS TFT – jednym z najlepszych aktualnie smartfonów z tym rodzajem ekranu jest Sony Xperia XZ premium.

Istotnym parametrem smartfona jest jego wielkość, która wynika przede wszystkim z przekątnej ekranu. Większość modeli smartfonów posiada ekrany z przekątną od 4 do 6,44 cali. Mniejsze urządzenia będą bardziej mobilne (wszystko na ekranie będzie w zasięgu naszego kciuka), a większe pozwolą na komfortowe oglądanie filmów, przeglądanie internetu, robienie notatek i granie. Wywołany do tablicy Sony Xperia XZ Dual Sim został wyposażony w ekran o optymalnej przekątnej 5,5 cala, który równocześnie jest wygodny w obsłudze i umożliwia komfortowe korzystanie z wszystkich funkcjonalności. Ponadto rozdzielczość ekranu wynosząca 2160×3840 to zdecydowanie wyższa smartfonowa półka.

System operacyjny, procesor i pamięć

Pamięć RAM to istotny parametr smartfona - to od niej w głównej mierze będzie zależała szybkość i sprawność systemu Na rynku obecne są smartfony z trzema głównymi systemami operacyjnymi: Google Android, Apple iOS i Windows. Zdecydowanie najpopularniejszy jest ten pierwszy. Wybierając smartfon premium warto zwrócić uwagę na wersję systemu – obecnie do najnowszych zalicza się Android 7.0 i Android 8.0. Procesory stosowane w smartfonach pochodzą z różnych rodzin, ale zdecydowanie najpopularniejszy i jednocześnie godny polecenia jest Qualcomm Snapdragon. Smartfon Xperia XZ premium został wyposażony w taki właśnie, ośmiordzeniowy procesor, z częstotliwością 2,35 GHz, gwarantujący optymalną wydajność dla urządzeń tej klasy. Pod lupę weźmy również pojemność, czyli pamięć RAM. Im jest jej więcej, tym płynniej pracował będzie system naszego urządzenia, radząc sobie z wieloma zadaniami równocześnie. Szacuje się, że smartfony z systemem Android powinny posiadać minimum 2 GB pamieci RAM, a zatem 4 GB w Sony Xperii to zdecydowanie dobry wynik.

Powiązane artykuły