Współczesna stodoła mieszkalna

Spis treści

Stodoły to budynki, które starszemu pokoleniu kojarzą się tylko i wyłącznie z pracą w gospodarstwie i na roli. Bele siana, krowy, konie… Współczesne stodoły formą przypominają te tradycyjne budynki gospodarcze, ale na tym podstawowym podobieństwie się kończy, czego najlepszym przykładem jest zachwycająca architektura holenderska. Tylko spójrzcie! 

Oto kilka przykładów bardzo nowoczesnych domów, które zostały zamknięte w niezwykle prostych formach. Któż nie chciałby zamieszkać w takiej stodole?

Na poniższym przykładzie doskonale widać wszystkie cechy charakterystyczne tego stylu. Z zewnątrz budynek jest prosty i kształtem przypomina właśnie stodołę (dwuspadowy dach, obszerna, prostokątna bryła), a w środku – zaawansowane rozwiązania technologiczne pozwalające na komfortowe mieszkanie.

Prosta, obszerna bryła i nowoczesne wnętrza - kwintesencja współczesnej stodoły

Tradycyjne stodoły były drewniane. Ta jest murowana, a kamienna elewacja dodaje budynkowi charakteru.Tradycyjne stodoły były drewniane - ta jest murowana, a dodatkowo ma kamienną elewację

Drewno, czy trwała elewacja do złudzenia przypominająca drewno? Nie ważne! Wygląda oszałamiająco! I te widoki…

Prosta forma budynku świetnie prezentuje się na tle surowej przyrody, harmonijnie się z nią komponując

We współczesnej stodole nie powinno zabraknąć… światła! Duże okna umiejscowione na przeciwległych ścianach gwarantują, że w środku będzie jasno, wręcz… przejrzyście!

Niech w naszej stodole będzie dużo światła! Zadbajm o odpowiednie umiejscowienie okien już na etapie projektownaia budynku!

Powiązane artykuły