Wróć do szkoły… językowej!

Spis treści

Na języku mam... języki obce! Warto!O tym jak ważna jest znajomość choćby jednego języka obcego we współczesnych czasach, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Kariera w międzynarodowych korporacjach jest bez tejże znajomości prawie niemożliwa, a umiejętność posługiwania się angielskim choćby na średnio – zaawansowanym poziomie zdecydowanie ułatwia porozumiewanie się za granicą. Z przyjemnością obserwuję wśród znajomych trend „back to school” – po kilku latach przerwy wracają do nauki porzuconych języków (najczęściej angielskiego) lub rozpoczynają od podstaw naukę języka, o którego znajomości zawsze marzyli (hiszpański, portugalski…).

Dobra szkoła do podstawa

Najwyższy czas wrócić do szkoły i pouczyć się angielskiegoObiektywnie rzecz ujmując – jesteśmy za starzy na gniecenie się w ławkach szkoły podstawowej. Lepiej więc zrezygnować z przypadkowych zajęć, prowadzonych przez przypadkowe osoby, w przypadkowo wynajętych salach – przez przypadek zupełnie niedostosowanych do potrzeb dorosłych ludzi. Jeżeli zależy nam na nauce na naprawdę wysokim poziomie i gwarancji, że uczyć nas będą najlepsi z najlepszych – wybierzmy renomowane szkoły językowe, które mają swoje oddziały w większości dużych miast w Polsce i to w dobrych lokalizacjach. Szkoły językowe w Warszawie? Proszę bardzo: na ulicy Marszałkowskiej, w ścisły centrum stolicy, z doskonałym dojazdem praktycznie każdym środkiem lokomocji.Marzysz o kolorowych zakreślaczach? Szkoła językowa to świetna wymówka, by je kupić i korzystać z przyjemnością

Gotowi do nauki

Ten powrót do nauki ma jeszcze jeden, bardzo przyjemny wymiar. Ci z nas, którzy przygodę ze szkołą zaczynali w latach 80-tych nie mieli dostępu do tych wszystkich kolorowych cienkopisów, tych samoprzylepnych karteczek, ekskluzywnych kołonotatników – w końcu możemy wyposażyć swoje piórniki w co tylko chcemy! To bardzo miła odmiana po szaro – burych latach szkolnych z naszego dzieciństwa. Teraz wystarczy już odrobina samozaparcia i wytrwałości, by ów entuzjazm przekuć na wyniki!

Powiązane artykuły