Czy właściwie dbasz o potrzeby swojego kota?

Spis treści

Odpowiedzialna opieka nad kotem wymaga sporego poświęcenia ze strony właściciela. I nie chodzi tu jedynie o to, by miał zawsze czystą kuwetę. Niezwykle ważna jest odpowiednio dobrana karma dla kota. Zobacz, dlaczego to takie ważne i czy wiesz, jakiemu producentowi możesz całkowicie zaufać w tej kwestii.

Jak powinna wyglądać idealna karma dla kota?

Kociarze wiedzą, że kwestia karmienia ukochanych czworonogów wymaga głównie… sporej dozy cierpliwości. Zdecydowana większość kotów, to wybredni smakosze. Często musimy pamiętać o jego ulubionym smaku. Nie powinniśmy jednak zapominać o zwróceniu uwagi na skład karmy. Dobra karma dla kota to taka, w której nie znajdziemy sztucznych dodatków oraz będziemy mieć pewność, co do źródeł pochodzenia wykorzystanych składników. Wszystkie te cechy łączy w sobie Purina ONE – linia pełnowartościowych, zrównoważonych i zaawansowanych dietetycznie produktów dla kotów w każdym wieku. Więcej informacji na ich temat znajdziesz tutaj.

Dlaczego jeszcze jakość ma znaczenie?

Wybierając karmę Purina ONEdla swojego kota dbasz o jego zdrowie. Ma na to wpływ ponad 80-letnie doświadczenie firmy w żywieniu zwierząt domowych, a także ponad 60-letnia praktyka jeśli chodzi o karmę dla kotów. Przez ten cały czas marka Purina dążyła do stworzenia karmy, która stanowiłaby odpowiedź na konkretne potrzeby kotów. Pomocne okazały się w tym ośrodki badawcze, które zatrudniają specjalistów ds.żywienia zwierząt domowych. Są oni obecni na każdym etapie powstawania nowego produktu – od momentu wyboru właściwych składników po chwilę, gdy uzyskana zostaje jego finalna postać. Jakościowo dobra karma dla kota oznacza również duży wybór produktów dedykowanych kotom ze względu na ich wiek (junior, kot dorosły, senior), aktywność (karma dla kotów wychodzących, jak i mało aktywnych), problemy zdrowotne (jak np. alergia), a także dla zwierząt po różnego rodzaju zabiegach (typu sterylizacja). Stawiając na wysoką jakość karmy i przestrzegając zalecanych ilości porcji, właściciel może być pewien, że jego zwierzę uniknie niebezpiecznej otyłości.

Purina znana jest jako pierwszy na świecie producent karmy dla zwierząt. Obecnie wciąż znajduje się na liście najlepiej sprzedających się karm i najbardziej rozpoznawalnych koncernów produkujących żywność dla kotów i psów.

Powiązane artykuły