Volvo wiele ma masek…

Volvo w szarej odsłonie - stylowe i eleganckie

Spis treści

Volvo w szarej odsłonie - stylowe i eleganckie

Volvo to jedna z bardziej znanych i lubianych marek samochodowych. Nazwa marki po raz pierwszy pojawiła się ponad 90 lat temu na łożyskach kulkowych, a jako znak towarowy została zarejestrowana w 1915 roku przez firmę SKF. Słowo „volvo” pochodzi od łacińskiego „volvere”, które oznacza dosłownie „toczyć się”. Losy marki potoczyły się szybko i wkrótce charakterystyczne logo zaczęło pojawiać się na samochodach, ciężarówkach, łodziach, a nawet… samolotach. Współczesne samochody tej marki to mariaż nowoczesnego designu i solidnej konstrukcji oraz niezawodnej mechaniki. O trwałości samochodów sygnowanych firmowy znaczkiem świadczy choćby cieszący się ogromną popularnością filmik pokazujący czterolatkę testującą ciężarówkę (wpiszcie wpadka volvo w wyszukiwarce, a na pewno ją znajdziecie!). A teraz…

Teraz przegląd prawdziwie oldschoolowych i stylowych wozów, które były (a niektóre nadal są!) ozdobą ulic.

Volvo od zawsze równie dobrze prezentowało się z przodu, jak i z tyłu…

Volvo w szarej odsłonie, od tyłu - prawie jak kombi

Na takie okazy można jeszcze spotkać na współczesnych zlotach miłośników starych aut, a jeśli ktoś ma szczęście to nawet na ulicy!

Granatowy luksusu w znakomitym towarzystwie - takie cuda tylko na zlotach miłośników starych aut!

Ręka w górę, kto nie chciałby przejechać się taką oto czerwoną strzałą? Sportowy samochód w krwistym kolorze musiał budzić respekt na ulicach!

Sportowe, czerwone Volvo było z pewnością obiektem westchnień wielu. Nie tylko mężczyzn!

Współczesne samochody tej marki to luksusowe limuzyny idealne do jazdy po mieście, jak i na długich trasach. Wygodne, bezpieczne i niezawodne!

Współczesne Volvo to piękna linia, eleganckie wnętrze, wygoda i bezpieczeństwo, no i niezawodność!

 

Powiązane artykuły