Volvo V40, czyli samochód miastowy (i nie tylko!)

Volvo to marka ciesząca się ogromnym zaufaniem klientów, przede wszystkim dzięki swojej niezawodności

Spis treści

Volvo to marka ciesząca się ogromnym zaufaniem klientów, przede wszystkim dzięki swojej niezawodności

Volvo V40 to kompaktowy hatchback, czyli jeden z najchętniej wybieranych modeli samochodów – zwłaszcza przez osoby jeżdżące po mieście i równocześnie mieszkające w pewnej od miasta odległości. Jego gabaryty ułatwiają parkowanie w zatłoczonych ulicach, czy ciasnych parkingach galerii handlowych, a zastosowane rozwiązania technologiczne sprawiają, że przemieszczanie się tym samochodem jest przyjemne i komfortowe. Co takiego ma w sobie Volvo V40?

Świetny designe

Volvo V40 to kompaktowy hatchback, który doskonale sprawdzi się w mieści, jak i poza nimVolvo V40 to auto kompaktowe, ale z przysłowiowym pazurem. Zaprojektowane tak, by cieszyć oko i móc wyróżnić się z tłumu. Na szczególną uwagę zasługują reflektory w kształcie młota Thora, które podkreślają szerokość samochodu – dzięki nim auto zyskuje atletyczną sylwetkę. Krata nadwozia, czyli tzw. grill mają odświeżony i dynamiczny wygląd. Samochód dostępny jest w pięciu nowych kolorach nadwozia, z których chyba najbardziej oryginalnym i modnym jest denim Blue – tak, możemy mieć samochód w kolorze kultowych jeansów! We wnętrzu samochodu panuje nowoczesny klimat z tapicerką nawiązującą do stonowanego stylu skandynawskiego. Jeżeli zdecydujemy się na model z szklanym dachem panoramicznym – każda podróż będzie niesamowitym doznaniem.

Personalizacja wyglądu

Auto może wyglądać dokładnie tak, jak byśmy tego chcieli. Od indywidualnej decyzji przyszłych posiadaczy Volvo V40 zależy m.in.:

  • wygląd tylnego dyfuzora (płynnie zintegrowany z tylnym zderzakiem dyfuzor z podwójnymi końcówkami dodają autu sportowego charakteru),
  • spojler dachowy (aerodynamiczne „żebra” są inspirowane konstrukcjami lotniczymi, spojler wyposażony jest w zintegrowane światło stopu),
  • obręcze w kolorze białym.

Technologiczne nowinki

Volvo V40 to nowoczesne wnętrze samochodu z tapicerką nawiązującą do stylu skandynawskiegoVolvo V40 wyposażone jest w wiele zaawansowanych technologicznie nowinek, które ułatwiają nie tylko użytkowanie samochodu, ale wręcz… życie. Jednym z nich jest Park Assist Pilot, dzięki któremu nasze auto zaparkuje właściwie bez naszej pomocy – wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk, by system automatycznie zeskanował miejsce parkingowe (za pomocą ultradźwięków) i określił, czy jest ono wystarczające, a następnie umożliwił bezproblemowe zaparkowanie. Świetnym ułatwieniem podczas wykonywania rozmaitych manewrów cofania jest kamera zamontowana w tylnej klapie samochodu, która zwiększa pole widzenia obszaru za samochodem. Ponadto Volvo V40 wyposażone jest w Sensus Navigation, która doprowadzi nas do wyznaczonego celu (możemy wybierać go głosowo!), a nawet bezpłatnego parkingu, czy ciekawych miejsc w pobliżu.

Powiązane artykuły