Usługi pogrzebowe – w czym dom pogrzebowy może wyręczyć żałobników?

pogrzeb

Spis treści

pogrzebCzas po śmierci bliskiej osoby jest bardzo trudny dla żałobników. Właśnie dlatego w domach pogrzebowych można skorzystać z usług, które pozwalają na łatwiejsze przejście tego okresu.

Uzyskanie zasiłku pogrzebowego

Aby wyprawić pogrzeb, warto ubiegać się o zasiłek pogrzebowy. Można otrzymać go z ZUS albo z KRUS. Aktualnie nie trzeba jednak udawać się do tych instytucji osobiście, ponieważ o jego wypłatę może wnioskować dom pogrzebowy Gliwice – https://quovadis-pogrzeby.pl/ to jedno z miast, gdzie można skorzystać z tej usługi.

Po uzyskaniu upoważnienia od klienta dom pogrzebowy zajmie się wszystkimi formalnościami w ramach wypłaty. Dodatkowym atutem jest zaliczenie wypłaty zasiłku na koszt usług pogrzebowych, dlatego nie trzeba wpłacać wymaganej sumy w całości, a jedynie różnicę lub można otrzymać zwrot części środków.

Organizacja sprowadzenia ciała zmarłego

Zdarza się, że śmierć ma miejsce za granicą, a pochówek ma odbyć się w innym kraju. W takiej sytuacji można skorzystać z usług firm pogrzebowych zajmujących się sprowadzaniem ciał zmarłych z zagranicy.

Taka usługa jest bardzo pomocna, a dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu firma pogrzebowa może zadbać wtedy o wszystkie szczegóły związane z organizacją transportu zwłok z różnych krajów świata.

Pogrzeby świeckie i z kremacją

Coraz więcej osób życzy sobie, by ich pogrzeb odbywał się w sposób świecki – bez udziału osoby duchownej. Również coraz częściej wybierana jest kremacja, czyli spopielenie zwłok.

W przypadkach takich życzeń firmy pogrzebowe oferują klientom kompleksową pomoc. Mają one umowy z krematoriami, a także korzystają z usług mistrzów ceremonii, którzy przemawiają podczas pogrzebów świeckich. Dzięki temu ostatnie pożegnanie może odbywać się dokładnie tak, jak chciał zmarły.

Florystyka pogrzebowa

W domu pogrzebowym można również skorzystać z usługi polegającej na zamówieniu wieńców i bukietów na pogrzeb.

Wystarczy tylko określić, jaki wygląd ma mieć wiązanka, a także wskazać, jakie informacje mają być umieszczone na jej szarfie. Pracownicy zamówią wtedy kwiaty i zadbają o to, aby znalazły się one na trumnie lub w jej pobliżu, na przykład na specjalnym stojaku.

Organizacja stypy

Stypa jest rodzajem poczęstunku dla uczestników pogrzebu, który odbywa się po jego zakończeniu. Domy pogrzebowe mogą również w tym przypadku zapewnić wsparcie dla swoich klientów.

Więcej informacji dotyczących usług oferowanych przez firmy pogrzebowe można znaleźć na ich stronach internetowych. Dzięki temu można również wybrać odpowiednią firmę, która ma duże doświadczenie i może zapewnić kompleksowe wsparcie w organizacji pochówku.

Powiązane artykuły