Urządzenie 2w1, czyli pralka i suszarka – jakie są korzyści?

nowe technologie w lazience

Spis treści

Jeszcze wiele lat temu byliśmy przyzwyczajeni do tego, że prać można było tylko w pralce. Nie będziemy wspominać o jeszcze dawniejszych latach, gdy robiło się to ręcznie, natomiast częstym problemem było to, gdzie powiesić pranie, które było mokre. Nie zawsze przestrzeń mieszkalna na to pozwalała. Okazało się jednak, że technologia w znacznym stopniu pomogła rozwiązać ten problem i pojawiła się na rynku suszarka i pralka w jednym. Chcąc się o niej dowiedzieć pod kątem zalet, zachęcamy do tego, żeby zapoznać się z naszym tekstem.

Przede wszystkim pranie i suszenie w jednym

Nie zawsze jest okazja do tego, żeby zrobić pranie. Szczególnie dotyczy to osób młodych, które sporo czasu spędzają poza domem oraz tych bardzo aktywnych. Urządzenie 2w1, jakim jest pralka i suszarka ma największą zaletę w postaci tego, że jednocześnie pierze oraz suszy. Wydawało się to jeszcze wiele lat temu niemożliwe, jednak dziś staje się faktem. Jest to spora zaleta, chociaż nie to też tak, że to urządzenie pozbawione wad. Zdarza się, że do bębna można wsadzić połowę wypranej odzieży, co sprawia, że proces suszenie trzeba odłożyć na dwa razy.

Nawet pomimo tej wady pralko-suszarka jest sprzętem, któremu zdecydowanie warto się przyjrzeć. Nie dość, że nie trzeba przejmować się tym, gdzie powiesimy wyprane rzeczy, to w dodatku nie będziemy musieli na to poświęcać czasu. Sporym problemem było dla osób mieszkających w małych mieszkaniach, że nie ma wiele miejsca na powieszenie ubrań. Bywa to mocniej utrudnione przy dużej ilości osób mieszkających na danym metrażu. Coraz rzadziej można spotkać postawione suszarki przed blokiem, dlatego, że nowoczesne budownictwo nie uwzględnia takich potrzeb.

Pralko-suszarka nie zajmuje wiele miejsca

Gdybyśmy mieli osobno pralkę i suszarkę, to trudno byłoby o wygospodarowanie określonego miejsca. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest pralko-suszarka, która pozwala na to, aby można było zająć mniej miejsca, a mieć o wiele więcej korzyści. Trzeba powiedzieć, że łazienki przeważnie nie należą do wielkich pomieszczeń, więc nic dziwnego, że ktoś nie chciałby stawiać w nim jednocześnie pralki oraz suszarki. Tak więc pralko-suszarka jest połączeniem dwóch tych sprzętów, ale wygląda to po prostu o wiele lepiej wizualnie.

W dodatku należy podkreślić, że nie trzeba kupować suszarek wolnostojących, które zajmują nam miejsce. Przeważnie rozkładamy je w pokoju, a nie wyglądają one najbardziej estetycznie. Tym samym nie musimy się głowić nad tym, gdzie ją postawić, żeby nasze wilgotne ubrania, które się suszą nie sprawiały, że goście nas odwiedzający będą patrzeć na nas krzywym wzrokiem.

Cena pralko-suszarki zbliżona jest do ceny pralki

Mając do wyboru zakupić pralkę, czy też zakupić pralko-suszarkę, o wiele lepszą opcją jest ta druga. Cenowo są to urządzenia do siebie podobne, więc lepiej jest zainwestować podobne fundusze, a mieć sprzęt, który daje o wiele więcej. Poznań urządzeń 2w1 w łazience, by dowiedzieć się o nim jeszcze więcej i skusić się na jego zakup.

Zakup pralki to nie jest mały wydatek i choć obecnie mają coraz więcej udogodnień, jak np. możliwość sterowania za pomocą smartfona, to nie ma takiego produktu, który sprawia, że pranie rozwiesi się samoistnie. Mogąc wydać podobne pieniądze bądź niewiele większe, bardziej rozsądnym rozwiązaniem będzie pralko-suszarka, dzięki której zaoszczędzimy masę czasu. Mamy nadzieję, że nasz tekst sprawił, że gdy w przyszłości będziecie mieć taki dylemat co kupić, to postawicie na dobre rozwiązanie i wybierzecie pralko-suszarkę.

Powiązane artykuły