Upadłości konsumenckie i firmowe – wybierz profesjonalną pomoc!

upadlosc firmy

Spis treści

upadlosc firmyUpadłość jest ostatecznością, lecz daje ona również możliwość świeżego startu. Aby ją przeprowadzić, warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy ekspertów!

Czym jest upadłość?

Upadłością, bankructwem opisuje się procedurę, która prowadzona jest w przypadku pojawienia się niewypłacalności u dłużnika. Ma ona na celu przede wszystkim dochodzenie roszczeń przez wierzycieli, ale również pozwala ona dłużnikowi na łatwiejsze uregulowanie swoich zobowiązań.

Przeprowadzenie upadłości bazuje na obecnie obowiązujących przepisach prawnych odnoszących się Prawa upadłościowego.

Rodzaje upadłości

Upadłość jest dzielona na dwie główne kategorie, czyli na upadłość konsumencką oraz na upadłość firmową, inaczej gospodarczą.

Upadłość konsumencka odnosi się do osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Można skorzystać jej w sytuacji, gdy dochodzi do niewypłacalności osoby, na przykład na skutek utraty dochodów, nadmiernego zadłużenia wynikającego z nawarstwiających się niespłaconych kredytów, pożyczek, rachunków. W określonych sytuacjach upadłość konsumencka pozwala także na umorzenie długów.

Upadłość firmowa dotyczy natomiast firm, które mogą skorzystać z tego typu procedury w przypadku niewypłacalności. Wówczas upadłość pozwala na zamknięcie działalności gospodarczej, wcześniej spłacając zobowiązania z majątku firmy, który wchodzi w skład masy upadłościowej.

Jak przeprowadzić proces upadłości?

Procedura upadłości jest osadzona w ramach prawnych, dlatego po to, aby z niej skorzystać, konieczne jest spełnienie właściwych warunków oraz złożenie wniosku o upadłość do sądu.

Chociaż formalności te można przeprowadzić we własnym zakresie, to jednak skorzystanie z pomocy ekspertów w dziedzinie upadłości może być tutaj znacznie lepszą opcją. Oferują ją kancelarie prawne posiadające duże doświadczenie w prawie upadłościowym. Dlaczego warto skorzystać z ich wsparcia?

Upadłość – jakie usługi oferują kancelarie?

Gdy planowana jest upadłość konsumencka – https://doboszkancelaria.pl/uslugi/upadlosci-konsumenckie albo firmowa, kancelarie prawne specjalizujące się w tym zakresie mogą zapewnić swoim klientom pełną pomoc. Dotyczy ona między innymi poniższych czynności:

  • Analiza sytuacji klienta pod kątem możliwości przeprowadzenia postępowania upadłościowego,

  • Przygotowanie wniosku o ogłoszenie upadłości,

  • Reprezentowanie klienta podczas kontaktów z sądem, syndykiem masy upadłościowej,

  • Usługi w ramach restrukturyzacji przedsiębiorstw – pozwalają na uniknięcie upadłości,

  • Inne usługi prawne dotyczące upadłości konsumenckiej lub firmowej.

Kancelaria Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego – Częstochowa i Katowice – zaprasza do skorzystania ze swoich usług!

Kancelaria Syndyka-Doradcy Restrukturyzacyjnego Sp. z o.o.

ul. Glogera 4/4, 42-217 Częstochowa

Tel.: 883 615 777 / biuro@doboszkancelaria.pl

Powiązane artykuły