Trwałe siatki tkane z drutu – rodzaje i zastosowanie

siatki metalowe

Spis treści

siatki metaloweSiatki metalowe są oferowane w wielu wariantach. Do bogatej rodziny tych wyrobów zaliczane są także siatki tkane. Czym charakteryzują się tego typu siatki druciane? Jakie mają zastosowanie?

Jak wyglądają siatki tkane?

Wyroby jak siatki tkane – https://www.sitometal.pl/oferta/sita-tkane wyróżniają się charakterystyczną, tkaną strukturą, dzięki czemu przypominają one tkaninę. Ze względu na swoją budowę charakteryzują się one wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne oraz bardzo szerokim zastosowaniem.

Do produkowania tego typu siatek wykorzystuje się najczęściej druty stalowe, ocynkowane, chromoniklowe, a także rzadziej druty z brązu, miedzi, mosiądzu. Są to zwykle druty o cieńsze, o średnicach wynoszących około 0,025 mm.

Siatki tkane można kupować zarówno w formie rolek, jak i w arkuszach dociętych na wymiar.

Jakie zastosowanie mają siatki tkane?

Siatki tkane to wyroby metalowe o rozległym zastosowaniu. Ich struktura powoduje, że cechują się one wysoką wytrzymałością na nacisk, dlatego też mogą być one wykorzystywane w wielu obszarach przemysłu.

Najczęściej siatki tkane używane są jako:

  • filtry

  • sita

  • osłony

  • dekoracje

Wyroby tego typu bardzo dobrze sprawdzają się między innymi w branżach jak spożywcza, chemiczna, motoryzacyjna, ogrodnicza, budownicza, a także stosowane są w rolnictwie.

Parametry siatek tkanych

Siatki tkane są dostępne w wielu wariantach do wyboru, dzięki czemu można indywidualnie dopasować je do konkretnych potrzeb i miejsca zastosowania.

Dobierając odpowiednie siatki tkane, warto przede wszystkim wziąć pod uwagę rodzaj materiału, z którego wykonane są wyroby. Także trzeba sprawdzić wielkość oczek oraz średnicę drutu.

Przy zamawianiu trzeba również zdecydować się na formę siatek tkanych, co ma związek z ich zastosowaniem. Siatki mogą być oferowane w formie gotowych, dociętych arkuszy, ale również mogą być one dostarczane w rolkach o różnych wysokościach i docinane na wymiar.

Gdzie można zamówić siatki tkane?

Wyroby jak siatki tkane można zamawiać aktualnie bezpośrednio u producentów tego typu materiałów. Dzięki temu można również nabyć je w przystępnych cenach, bez dodatkowych kosztów nakładanych przez pośredników.

Dokładne informacje o firmach produkujących siatki tkane można uzyskać już teraz online. Na ich stronach internetowych można znaleźć więcej pomocnych danych dotyczących dostępnych wariantów siatek oraz ich parametrów technicznych, co pozwoli na wybranie odpowiednich produktów do konkretnego zastosowania.

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących cen siatek tkanych, należy również wejść na stronę producenta lub wysłać do niego zapytanie ofertowe.

Powiązane artykuły