Trawnik w rolce – jak go poprawnie ułożyć?

trawa w rolce

Spis treści

Piękny i zadbany ogród każdemu kojarzy się z równo przystrzyżoną, zieloną trawą. Aby go wyhodować, należy poświecić mu wiele czasu i uwagi. Dużo lepszym rozwiązaniem jest trawnik w rolce. Jak się go poprawnie układa i jak o niego dbać?

Jak stosuje się trawnik w rolce?

Posiadając dom jednorodzinny, wielu właścicieli spełnia również marzenie o własnym ogródku. Mogą one być urządzone w różnym stylu, tak żeby podkreślały charakter domu. Nieodłącznym elementem ogrodu jest trawnik. Piękna zielona trawka niestety nie jest łatwa do wyhodowania. Należy odpowiednio przygotować glebę, zasiać nasiona, podlewać i czekać aż wyrosną. Jest jednak metoda na to, żeby przyspieszyć cały proces.

Trawa z rolki to najlepszy sposób na pięknie wyglądający ogród. Ważne jest, żeby ułożyć ją w odpowiednim okresie. Najlepszą pora jest czas od wiosny do jesieni. Aby trawnik w rolce się przyjął, dobrze jest nie wykonywać przy nim żadnych prac bezpośrednio po ułożeniu oraz w miarę możliwości unikać chodzenia po nim. Dopiero po określonym przez producenta odstępie czasowym, który zazwyczaj wynosi od 4 do 6 tygodni, można zacząć pielęgnację i koszenie. Dzięki temu trawa zyska czas, żeby się porządnie ukorzenić, przez co posłuży przez długi czas.

Gdzie wykorzystywane jest trawnik w rolce?

Zadbana przestrzeń z zieloną trawą jest pożądana nie tylko w przydomowych ogródkach. Również w miastach, na różnego rodzaju placach, nowoczesnych osiedlach lub przy biurowcach. Trawnik dywanowy pozwala łatwo i szybko stworzyć zieloną okolicę. Coraz częściej deweloperzy wykorzystują podczas budowy pomysł zielonych dachów. Trawniki umieszczone na dachach budynku stanowią dodatkowa przestrzeń do wypoczynku dla mieszkańców, której często brakuje między blokami. Są tam umieszczane ławeczki, leżaki czy nawet urządzenia do ćwiczeń. Takie rozwiązania mają również bardzo dobry wpływ na środowisko. Wpływają na jakość powietrza, oczyszczają je i redukują emisję szkodliwego dwutlenku węgla.

Powiązane artykuły