Trash Animals, czyli zwierzęta ze śmieci

Śmieciowa sowa spogląda na nas ze ściany budynku. Widzicie ją?

Spis treści

Śmieciowa sowa spogląda na nas ze ściany budynku. Widzicie ją?

Big Trash Animals to artystyczna wizja wykorzystania śmieci i różnego rodzaju odpadów, które nie są na bieżąco poddawane recyklingowi. Celem tego przedsięwzięcia jest również zwrócenie uwagi całego świata na to, w jaki sposób nasz konsumpcjonizm wpływa na naszą planetę, jak oddziałuje na przyrodę – tę nieożywioną i tę jak najbardziej żywą. Te niezwykłe dzieła sztuki powstały m.in. ze zużytych opon samochodowych, stalowych i plastikowych rur i rynien, wyrzuconej ceramiki (muszli klozetowych i umywalek), elementów ogrodzeń itd…

Warto zatrzymać się na chwilę i dokładnie przyjrzeć się tym „śmieciowym zwierzakom”. Jeśli dojrzymy detale poszczególnych instalacji, może skłonią nas one do refleksji nad naszą codziennością i stosunkiem do gospodarowania odpadami różnego rodzaju.

Oto przykłady najbardziej imponujących przykładów z serii „Big Trash Animals”:

Słodki kotek? Słodycz kryje za sobą tonę wyrzuconych, zużytych przedmiotów codziennego użytku i nie tylko.

Śmieciowy kot - wygląda słodko i niewinnie, a skrywa w sobie tajemnicę mnóstwa niepotrzebnych nikomu rzeczy

Elegancki szop spoglądający na przechodniów ze ściany budynku wręcz zmusza do zatrzymania się i poświęcenia chwili na refleksję.

Szop w czarno szarych kolorach spogląda z góry na przechodniów, nie sposób przejść obok niego obojętnie

Wyglądający na nieco przestraszonego jeleń zrobiony został z setek wyrzuconych na śmieci rzeczy… Wizja naszej planety zasypanej śmieciami może przytłoczyć, nawet jelenia.

Przestraszony jeleń to smutna metafora tego, co śmieci mogą zrobić z naszą planetą - przestańmy je produkować w nadmiarze!

Ptak to symbol wolności. Ten jednak nigdzie nie poleci, jest zbyt ciężki, bo zbudowany z tego, co na co dzień wyrzucają ludzie.

Ptak zrobiony z porzuconej stali i metalu jest zbyt ciężki, by wzlecieć - smutny symbol destrukcyjnego wpływu nadmiaru śmieci na naszą planetę

Powiązane artykuły