Śmieciowa sowa spogląda na nas ze ściany budynku. Widzicie ją?

Big Trash Animals to artystyczna wizja wykorzystania śmieci i różnego rodzaju odpadów, które nie są na bieżąco poddawane recyklingowi. Celem tego przedsięwzięcia jest również zwrócenie uwagi całego świata na to, w jaki sposób nasz konsumpcjonizm wpływa na naszą planetę, jak oddziałuje na przyrodę – tę nieożywioną i tę jak najbardziej żywą. Te niezwykłe dzieła sztuki powstały m.in. ze zużytych opon samochodowych, stalowych i plastikowych rur i rynien, wyrzuconej ceramiki (muszli klozetowych i umywalek), elementów ogrodzeń itd…

Warto zatrzymać się na chwilę i dokładnie przyjrzeć się tym „śmieciowym zwierzakom”. Jeśli dojrzymy detale poszczególnych instalacji, może skłonią nas one do refleksji nad naszą codziennością i stosunkiem do gospodarowania odpadami różnego rodzaju.

Oto przykłady najbardziej imponujących przykładów z serii „Big Trash Animals”:

Słodki kotek? Słodycz kryje za sobą tonę wyrzuconych, zużytych przedmiotów codziennego użytku i nie tylko.

Śmieciowy kot - wygląda słodko i niewinnie, a skrywa w sobie tajemnicę mnóstwa niepotrzebnych nikomu rzeczy

Elegancki szop spoglądający na przechodniów ze ściany budynku wręcz zmusza do zatrzymania się i poświęcenia chwili na refleksję.

Szop w czarno szarych kolorach spogląda z góry na przechodniów, nie sposób przejść obok niego obojętnie

Wyglądający na nieco przestraszonego jeleń zrobiony został z setek wyrzuconych na śmieci rzeczy… Wizja naszej planety zasypanej śmieciami może przytłoczyć, nawet jelenia.

Przestraszony jeleń to smutna metafora tego, co śmieci mogą zrobić z naszą planetą - przestańmy je produkować w nadmiarze!

Ptak to symbol wolności. Ten jednak nigdzie nie poleci, jest zbyt ciężki, bo zbudowany z tego, co na co dzień wyrzucają ludzie.

Ptak zrobiony z porzuconej stali i metalu jest zbyt ciężki, by wzlecieć - smutny symbol destrukcyjnego wpływu nadmiaru śmieci na naszą planetę

Dodaj komentarz