Tradycyjne i nowoczesne damskie torebki – co wybrać?

torebki

Spis treści

torebkiTorebka damska jest dziś czymś więcej niż tylko zwykłym elementem garderoby. To prawdziwa ozdoba, która często świadczy o statusie społecznym, ale również wyczuciu stylu i podążaniu za konkretnymi nurtami w modzie. Torebki noszą zarówno bardzo wyzwolone i nowoczesne kobiety, jak i te, które wyżej cenią sobie tradycję. Takie same są ekskluzywne torebki damskie – co wybrać?

Najbardziej nowoczesne torebki – jakie marki wybrać?

Jaką ekskluzywną torebkę powinna wybrać w pierwszej kolejności współczesna, nowoczesna, żyjąca w pełni w XXI wieku kobieta? W tym przypadku wybór jest prosty – idealne będą przede wszystkim torebki Pinko. To stosunkowo młoda, bo powstała w latach osiemdziesiątych marka, która od początku swojego istnienia stawia sobie za cel nowoczesność i dostarczanie najlepszych torebek dla wyzwolonych kobiet. Ich projekty są śmiałe, a czasem nawet wyzywające. Zdecydowanie to wybór dla odważnych. Inną marką, której nie można tu pominąć, jest Prada. Firma zyskała światową karierę również stosunkowo niedawno i zabłysła głównie bardzo nowoczesnymi projektami z wykorzystaniem tworzyw sztucznych i nieszablonowej kolorystyki. Trzecim producentem, którego produkty zaliczyć należy do tej kategorii, jest Balmain. Ta marka przeszła w ciągu ostatnich lat prawdziwą przemianę – od torebek całkowicie klasycznych, do projektów z mocnym, rockowym akcentem.

Tradycyjne, eleganckie torebki – na które najbardziej warto zwrócić uwagę?

Kobiety, które szukają dla siebie czegoś na wskroś klasycznego, a jednocześnie niesamowicie eleganckiego i reprezentującego najwyższą jakość, na pewno usatysfakcjonują produkty francuskiej firmy Hermes. To marka z tradycją znacznie dłuższą niż jakakolwiek inna. Niektóre z jej torebek stały się wręcz legendarne, a na jej klasycznych wzorach opierają się kolejne pokolenia projektantów.

Marki, które łączą tradycję i nowoczesność

Zdecydowanie jednak najwięcej dzisiejszych producentów stara się umiejętne łączyć klasyczne formy z nowoczesnością. Wśród nich prym wiedzie oczywiście Fendi. Kto nie słyszał tej nazwy, ten nie wie nic o włoskiej modzie. Firma idealnie łączy najlepsze tradycje włoskich rzemieślników produkujących galanterię skórzaną, z nowoczesnym podejściem współczesnych kreatorów mody. Nie powinno to dziwić – w końcu w jej rozwój zaangażowany był nie kto inny niż niezapomniany Karl Lagerfeld. Wśród producentów w tej kategorii wymienić jeszcze należy dwa znane, francuskie domy mody – YSL i Dior. Zostały one założone przez prawdziwych modowych wizjonerów – Yves Saint Laurenta i Christiana Diora.

Powiązane artykuły