TOP 6 – najdroższych samochodów na świecie

Spis treści

Są mega-szybkie, zwrotne i stylowe. Niestety mają jedną wadę – są to najdroższe auta na świecie. Poznaj sześć z modeli, które zachwyciły swoją nietuzinkowością i mimo zawrotnej ceny znalazły już swoich właścicieli.

Numer 6
Lykan Hypersport
Cena: 3 400 000 dol

Jest nie tylko koszmarnie drogi, ale przede wszystkim niezwykle ekskluzywnie wykończony i wyróżniający się już z daleka. Na jego cenę może mieć wpływ wykorzystany do wykończenia materiał, czyli kamienie szlachetne wbudowane w reflektory. Przyszły właściciel może sam zadecydować o ich rodzaju… Dodatkowo samochód posiada specjalne wykonane z tytanu i diamentów ostrza. Prestiżu całości dodają złote szwy na siedzeniach… Jednak jego wygląd nie powinien nas dziwić, gdyż jest to „dziecko” W. Motors ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które jak wiadomo słyną z zamiłowania do przepychu, bogactwa i piękna.

Numer 5
Lamborghini Veneno
Cena: 4 500 000 dolarów

W sprzedaży pojawiło się zaledwie 7 egzemplarzy tej maszyny. Każdy z nich w krótkim czasie znalazł swojego właściciela. Aby jeszcze bardziej się wyróżniały wykonano je w trzech kolorach, które odpowiadają barwom włoskiej flagi.

Numer 4
Koenigsegg CCXR Trevita
Cena: 4 800 000 dolarów

Model ten wypuszczono do sprzedaży w zaledwie 3 egzemplarzach. Na jego cenę może mieć wpływ fakt, iż jego nadwozie pokrywa nietuzinkowy materiał, czyli… miliony drobin diamentowych.

Numer 3
LaFerrari Aperta
Cena: 5 900 000 dolarów

Ten model otrzymał miano najbardziej zaawansowanego technologicznie wypuszczonego spod skrzydeł włoskiego Maranello. Do sprzedaży wypuszczono prawie 500 egzemplarzy, z których wszystkie natychmiast znalazły swoich nowych właścicieli. Samochód wyposażony jest w dwa typy silników: hybrydowy oraz V12.

Numer 2
Maybach Exelero
Cena:7 800 mln dolarów

Do sprzedaży dopuszczono jedyny egzemplarz. Auto powstało w celu przeprowadzenia testów wytrzymałościowych nowych opon Exelero firmy Fulda. Samochód posiada też dodatkową zaletę – potrafi rozpędzić się do szybkości 371,5km/h.

Numer 1
Bugatti Veyron Super Sport
Cena: ok. 8 mln zł

Auto uznane jest również za najszybsze na świecie! Rozpędza się bowiem do 431km/h! To póki co najdroższe auto nie tylko na świecie, ale i na całej ziemi.

Zwycięzca rankingu jest nie tylko wyjątkowo drogi (prawie 8 mln zł) – dzierży również tytuł najszybszego samochodu na świecie. Veyron Super Sport rozpędza się do zawrotnych 431 km/h i jest najdroższym autem na naszej planecie, dopuszczonym do ruchu ulicznego.

Powiązane artykuły