Toksynom już dziękujemy

Dieta oczyszczająca organizm z toksyn? Warto ją stosować raz na jakiś czas

Spis treści

Dieta oczyszczająca organizm z toksyn? Warto ją stosować raz na jakiś czasWciąż czujemy się zmęczeni, nie mamy energii, nie możemy się skoncentrować, a do tego często boli nas głowa? Koniecznie zróbmy podstawowe badania kontrolne! Jeżeli morfologia, ani analiza moczu nie wykazały żadnych nieprawidłowości – należy wziąć pod lupę… toksyny. Ich nadmiar w naszym organizmie może dawać wymienione wyżej objawy, a dobrym sposobem na ich pozbycie się jest odpowiednia dieta. Spróbujmy zatem!

Skąd te toksyny?
Toksyny przedostają się do naszego organizmu m.in. z zanieczyszczonego środowiska i niezdrowej żywnościNiestety jest ich w naszym otoczeniu pełno i nie sposób ich wszystkich wyeliminować. Dlatego tak ważna jest znajomość ich źródeł i dokonywanie świadomych wyborów żywieniowych, środowiskowych, a nawet towarzyskich (unikamy palaczy, sory!). Toksyny przedostają się do naszego organizmu drogą pokarmową, oddechową i przez skórę. Najwięcej toksyn jest w zanieczyszczonym środowisku (również w dymie papierosowym), niezdrowej żywności (tej typu fast food, oraz tej z nadmiarem składników typu E…) i produktach instant, a także w alkoholu i innych używkach.

Dieta oczyszczająca
Skuteczny preparat wspierający detoksykację organizmu na co dzieńDieta oczyszczająca organizm z toksyn nie musi być głodówką podczas której przyjmowane są wyłącznie płyny. Równie skuteczne są diety nieco rozciągnięte w czasie (np. obejmujące tydzień lub 10 dni). Podczas ich trwania można posilać się np. jedynie owocami i warzywami, w końcowej fazie dodając do menu nabiał. Przykład? Oto on: pierwsze 2 dni to posiłki wyłącznie owocowe, od 3 do 8 dnia zjadamy wyłącznie warzywa, w dniu 9 i 10 dwa posiłki warzywne zastępujemy produktami nabiałowymi (np. kefirem, czy jogurtem). Warto również pomyśleć o wspomożeniu kuracji oczyszczającej odpowiednimi środkami dostępnymi w aptece (np. herbatami). Na co dzień można zażywać preparaty wspierające na bieżąco wątrobę w detoksykacji organizmu.

Powiązane artykuły