Telefony komórkowe, jak z nich korzystamy?

Coraz częściej telefon to nasze małe centrum dowodzenia i zarządzania czasemBez telefonu, jak bez ręki? Prawda! W tej chwili telefony komórkowe posiada zdecydowana większość z nas i mamy w nich niemal wszystko: od map, przez pocztę, po pieniądze. Kto i jak najczęściej korzysta z telefonu, które jego funkcjonalności są dla nas najistotniejsze, a bez których moglibyśmy się obejść? 

Telefony komórkowe w cyfrach 

Nowoczesne smartfony to połączenie zaawandowanej technologii i eleganckiego designuW badaniach przeprowadzanych cyklicznie z roku na rok rośnie liczba osób deklarujących, że posiadają więcej niż jeden telefon, a niemal normą jest posiadanie zarówno telefonu, jak i tabletu (mimo bardzo podobnych funkcji). Z czego to wynika? Przede wszystkich z coraz powszechniejszego dostępu do nowych technologii oraz stale zmniejszających się kosztów korzystania z tychże. Coraz mniej osób korzysta z tradycyjnych telefonów (urządzeń służących wyłącznie do dzwonienia i przesyłania wiadomości tekstowych, bez łącza z internetem, aparatu fotograficznego itp…) oraz telefonów stacjonarnych. Posiadacze smartfonów są do nich bardzo bardzo przywiązani – ponad 90% z nich ma swoje urządzenie zawsze przy sobie. Wciąż jeszcze z dystansem podchodzimy do opcji zarządzania finansami i płacenia za pośrednictwem telefonów właśnie. Tendencja jest oczywiście zwyżkowa, ale wciąż przeważają brak zaufania do mobilnych usług bankowych powodowany niedostateczną wiedzą na ich temat. Wśród użytkowników smartfonów delikatnie przeważają mężczyźni (około 52%), a najliczniejsza grupa posiadaczy urządzeń to ludzie z dwóch przedziałów wiekowych: 24-34 i 35-49 (odpowiednio: 26 i 28%). Telefonów tradycyjnych używają zarówno osoby z przedziału wiekowego 35-49, jak i starsze, również te po 60 roku życia.

GSM czyli…

GSM to wciąż najpopularniejszy system sieci komórkowej, staje udoskonalany i rozbudowywanyKto potrafi odszyfrować skrót GSM? GlobalSystem for Mobile Communications powstał, by ustandaryzować ofertę telefonii komórkowej, zoptymalizować dostęp do niej i umożliwić wykonywanie wysokiej jakości połączeń w sieciach komórkowych na całym świecie. GSM jest wciąż najpopularniejszym systemem komórkowym, w ramach którego odbywa się ponad 70% wszystkich połączeń komórkowych. Sieć GSM jest stale doinwestowywana i rozbudowywana, jakość usług podnoszona, a telefony GSM mają się świetnie. Dzięki nowoczesnym technologiom, takim jak choćby system LTE, oferty telefonii komórkowej dla obecnych i przyszłych jej użytkowników zyskują znacząco na atrakcyjności.

Odpowiedz