Tabletki na kaszel? Zawsze pod ręką!

Odróżnienie kaszlu suchego od mokrego nie jest skomplikowane - ważne by dobrać odpowiednie leki

Spis treści

Odróżnienie kaszlu suchego od mokrego nie jest skomplikowane - ważne by dobrać odpowiednie lekiKaszel sam w sobie nie jest zły – złe jest nasze do niego podejście. Kaszel jest jednym z mechanizmów obronnych naszego organizmu i nie powinniśmy z nim walczyć, a dobrze rozpoznać jego przyczynę i to przeciwko niej wytoczyć ciężkie działa. Tabletki na kaszel to wygodne rozwiązanie, które zawsze możemy mieć pod ręką i możemy przyjąć w każdych warunkach (bez rozlewania, nalewania i odmierzania). Ich działanie polega na wspieraniu naszego organizmu w usuwaniu nadmiaru wydzieliny z dróg oddechowych, a nie hamowaniu odruchu kaszlowego. 

Kaszel kaszlowi nierówy

Jeżeli infekcja przedłuża się -lepiej skonsultować swój stan z internistą, by nie pomylić zwykłego przeziębienia z grypąKaszel może być suchy i mokry – to najpopularniejszy i powszechnie znany podział. Rozpoznanie obydwu raczej nie jest trudne, choć nie wszystkie przypadki są równie wyraziste i czytelne. Kaszel suchy (nazywany nieproduktywnym) jest tym kaszlem, który najczęściej pojawia się jako pierwszym i towarzyszy przeziębieniom. Przyczyną tego rodzaju kaszlu jest po prostu podrażnione gardło. Kaszel mokry to kaszel produktywny, który pojawia się, gdy w naszych oskrzelach lub płucach zalega nadmiar wydzieliny. I dobrze, że się pojawia! Kaszel umożliwia skuteczną walkę z infekcją i oczyszczenie dróg oddechowych.

Tabletki na kaszel

Mucosolvan to grupa produktów leczniczych, które rozprawią się z infekcjami górnych dróg oddechowychHamowanie odruchu kaszlowego tylko wydłuża i utrudnia powrót do zdrowia. Należy zatem sięgnąć po takie medykamenty, które rozrzedzają i ułatwiają odksztuszanie wydzieliny również poprzez wzmocnienie ruchu rzęsek odpowiedzialnych za wydalanie flegmy z dróg oddechowych. Ważne jest również, by wybrane lek miał działanie przeciwzapalne i przeciwwirusowe – tak, by leczyć i równocześnie wzmacniać odporność organizmu. Istnieją 3 podstawowe sposoby przyjmowania leków: syrop, inhalacje i tabletki. Inhalacje to najskuteczniejszy sposób na zaaplikowanie odpowiedniej ilości leku bezpośrednio do dróg oddechowych – to idealna metoda dla małych dzieci (choć oczywiście nie tylko), które nie poradzą sobie z tabletkami i nie lubią syropów. Tabletki to ultra wygodne rozwiązanie, a te których substancją czynną jest ambroksol – cechuje wielokierunkowe działanie i wysoka skuteczność.

Powiązane artykuły