Jak szybko i bezpiecznie dodać sobie energii?

Spis treści

Jesteś już po trzeciej czarnej kawie, a poziom Twojej energii wciąż jest bliski zera? Poznaj skuteczne sposoby na to, by szybko sobie pomóc.

1.Weź zimny prysznic

Jest to co prawda możliwe tylko w warunkach domowych, ale daje naprawdę szybki efekt. Jeśli nie umiesz się do tego przekonać, bądź jesteś w pracy – wystarczy, że naprawdę lodowatą wodę obmyjesz sobie twarz oraz kark. Efekt będzie bardzo podobny.

2. Wypij dwie szklanki zimnej wody

Jeśli masz taką możliwość dodaj do niej odrobinę soku z cytryny bądź / oraz imbiru (może być sypany).

3. Wykonaj proste ćwiczenia lub idź na szybki krótki spacer

Wbrew pozorom to właśnie wtedy, gdy nie masz siły, porcja ruchu przywróci Ci chęć działania. Możesz zrobić kilka przysiadów. Pobiegać. Iść na szybki spacer / marsz. Pobiegać po schodach. Chodzi o to, by wysiłek był jak najbardziej dynamiczny, ale krótki.

4. Posłuchaj energetycznej muzyki

Skoczne rytmy pobudzą do działania hormony szczęścia, a te z kolei dodadzą Ci wigoru.

5. Sięgnij po… kanapkę z ciemnego pieczywa

Brzmi co najmniej dziwnie, ale to właśnie produkty pełnoziarniste – a nie czekoladowy batonik – działają skuteczniej przy spadkach energii. Podnoszą one poziom cukru we krwi, a dodatkowo utrzymują go przez dłuższy czas. To powoduje, że po zjedzeniu takiej kanapki (lub spałaszowaniu jednego czy dwóch wafli pełnoziarnistych) o wiele dłużej będziemy pełni wigoru. Batonik – chociaż smaczniejszy – działa tylko chwilowo, a przy tym dostarcza zbędnych (pustych) kalorii.

6. Zrób sobie przerwę

W chwili spadku energii, zajmij swój mózg jakąś „rozrywką”: obejrzyj coś lekkiego w necie, poczytaj dowcipy, sięgnij po książkę, kolorowankę, czasopismo. Brak energii to często sygnał, że organizm czuje się przeładowany i zbytnio obciążony. Krótki relaks to skuteczny sposób na regenerację.

Powiązane artykuły