Szukasz ekonomicznego auta? Być może to właśnie coś dla Ciebie!

Spis treści

Ekonomiczność to jedna z pierwszych cech, jaka przychodzi nam na myśl, gdy słyszymy hasło: auto idealne. Ford posiada w swojej ofercie właśnie takie oszczędne samochody. Zobacz, jak dbają o stan Twojego portfela.

Silnik gwarantujący oszczędność na paliwie

Małe samochody osobowe od Forda zostały wyposażone w silniki benzynowe, których konstrukcja pozwala na oszczędności jeśli chodzi o zużycie paliwa. 1 litrowe 3-cylindrowe silniki pozwalają na oszczędności paliwa bez utraty mocy pojazdu.

Inteligentny system Auto – Start – Stop

To kolejne rozwiązanie, dzięki któremu modele Forda można określić jako oszczędne samochody. Mechanizm automatycznie przy zatrzymaniu pojazdu wyłącza silnik, co powoduje, że auto nie zużywa nawet najmniejszej jednostki paliwa. Oszczędność z tego tytułu najbardziej odczuwalna staje się w warunkach miastowych.

Techniczne rozwiązania

Wśród których wymienia się m.in. opony o niskim oporze toczenia oraz aerodynamiczną linię nadwozia oraz 6 – biegową skrzynię manualną. Wszystkie one wpływają na odczuwalne i znacznie niższe zużycie paliwa.

Więcej informacji o dostępnych modelach oszczędnych aut od Forda oraz ich innych zaletach, czy wyglądzie znajdziesz tutaj.

Na zakończenie należy dodać, że wszystkie oszczędne samochody od Forda cechuje również kompaktowość, która sprawia iż są one niezwykle zwrotne. Są też pełne licznych udogodnień, dzięki czemu jazda nimi to prawdziwa przyjemność i wyraźnie odczuwalny komfort.

Powiązane artykuły