Szkolenie BHP przez internet – w jaki sposób jest prowadzone?

szkolenie bhp online

Spis treści

szkolenie bhp online

Szkolenie BHP przez internet to coraz popularniejsza forma obowiązkowego instruktażu dotyczącego bezpieczeństwa i higieny pracy. W ramach takich kursów pracownik z zacisza własnego domu zapoznaje się z najważniejszymi kwestiami, które dotyczą konkretnego stanowiska. W jaki sposób w praktyce wyglądają takie zajęcia? Podpowiadamy.

Na czym polega szkolenie BHP przez internet?

Szkolenie BHP przez internet odbywa się w całości zdalnie. Do jego przeprowadzenia potrzebny jest komputer lub laptop, a także słuchawki lub głośniki. Pracownik uzyskuje stały dostęp do treści audiowizualnych. Może zaznajomić się z tymi materiałami w dowolnym momencie. Na koniec kursu przeprowadzany jest test wiedzy w formie egzaminu. Potwierdzeniem jego zaliczenia jest certyfikat otrzymywany w formie elektronicznej, gotowej do wydruku.

Warto wiedzieć, że firmy szkoleniowe BHP elastycznie dopasowują program kursów do konkretnego pracodawcy. W ten sposób pracownik uzyskuje kompleksową wiedzę tylko i wyłącznie związaną z charakterem wykonywanych na co dzień przez niego obowiązków. Jest ona zgodna programowo z wymogami prawnymi oraz zasadami obowiązującymi w konkretnym zakładzie pracy.

Jak przeprowadzane jest szkolenie BHP przez internet?

Ogromną zaletą szkoleń BHP przeprowadzanych przez internet jest swoboda odnośnie ilości czasu jaką każdy z pracowników może poświęcić na naukę. Osoby, które rozpoczynają swoją pierwszą pracę na nowym stanowisku muszą zazwyczaj zapoznać się z obszernymi informacjami. Trzeba je wszystkie dobrze zapamiętać. Natomiast wieloletni pracownicy, posiadając już odpowiednią wiedzę, mogą prawie natychmiastowo przystąpić do końcowego egzaminu.

Szkolenia BHP organizowane przez internet dzieli się na wstępne oraz okresowe. Praktycznie każda placówka szkoleniowa oferuje te dwa rodzaje kursów. Są one dostosowane programowo do konkretnych wymagań pracodawcy oraz zgodne z wymogami prawa. Na ich zakończenie pracownik otrzymuje ważny certyfikat. Może go następnie przedłożyć swojemu pracodawcy.

Powiązane artykuły