Szkolenia fryzjerskie – dlaczego warto brać w nich udział?

Spis treści

Na rynku mamy dostęp do wielu ofert szkoleń. Każdego roku, dochodzi do powstania coraz większej ilości szkoleniowych akademii, które są nam w stanie zaproponować szkolenia fryzjerskie. Przybywa także osób prowadzących takie szkolenia. Są pośród nich edukatorzy marek, osoby znane z rozrywkowych programów i telewizji, jak i takie, które wyrobiły sobie własną markę na rynku. Nie można zapominać o freelancerach fryzjerach, którzy także chcą spróbować własnych sił na szkoleniu.

Szkolenia fryzjerskie – co przemawia za braniem w nich udziału?

  • można się otworzyć na nowe techniki i poszerzać swoją ofertę,
  • rozwijać własną kreatywność,
  • zyskać zupełnie nową motywację do pracy,
  • zmienić podejście do swojej pracy,
  • można wyróżnić się spośród konkurencji,
  • trudniej będzie o zawodowe wypalenie,
  • można zbudować swoją markę i zadbać o znacznie lepszy wizerunek w oczach swoich klientów.

Jaki jest koszt tego typu szkoleń?

Szkolenia fryzjerskie w niewielkich grupach, stanowią najlepszy wybór. Osoba prowadząca, będzie mogła poświęcić wówczas nieco czasu każdemu spośród uczestników. Ceny takich szkoleń w małych grupach, to zwykle przedział pomiędzy 500 a 1000 złotych. Składa się na to spora ilość kwestii i ciężko będzie określić idealny przedział. Szkolenia o charakterze indywidualnym, zależnie od liczby godzin, ilości dni oraz innych czynników, powinny rozpoczynać się od 1500 złotych w górę, a nawet do kilku tysięcy złotych. Czy to będzie dużo? Jeżeli spojrzymy na tę cenę pod innym kątem, to zrozumiemy, iż 23 procent z tej ceny to VAT, następne 18 procent to dochodowy podatek, a dochodzi do tego jeszcze ilość poświęconego czasu oraz koszty dojazdu.

Jak zdrowo podejść do szkolenia fryzjerskiego?

  1. Na początku warto będzie zapoznać się z teorią fryzjerstwa oraz jego podstawami. Od tego trzeba za każdym razem wystartować. Jeśli już na początku zechcemy się uczyć strzyżenia FADE, bo jest w modzie, to niestety nic z tego nam nie wyjdzie.
  2. Trening czyni mistrza – im dłuższy czas będziemy pracowali jako fryzjerzy, tym większą wiedzę będziemy posiadali. Nie istnieje droga na skróty. Niewątpliwie nasze ambicje i zapał są ważne, niemniej jednak pewnych kwestii nie sposób przeskoczyć.
  3. Regularne odbywanie szkoleń jest ok, ale nie warto przesadzać – wystarczające będzie kilka szkoleń w ciągu roku.
  4. Warto skorzystać z darmowej wiedzy. Miejmy na uwadze, iż spora ilość Akademii oraz trenerów udostępni nam wiedzę zupełnie za darmo. Trzeba prowadzić obserwację znanych osób w branży, dzięki czemu łatwiejsze stanie się rozpoznanie, co jest nam niezbędne pod kątem szkolenia.
  5. Wybierzmy się na rozpowszechnione fryzjerskie targi. W takim miejscach mamy szansę zapoznania z ofertą wybranych akademii.
  6. Bardzo ważne jest selekcjonowanie wiedzy. Miejmy na uwadze, iż nie każdy będzie miał nam do przekazania wartościowe informacje. Miejmy na uwadze, iż nie każdy przekaże nam wartościową wiedzę. Czasami szkolenie więcej namiesza, aniżeli pomoże. Pamiętajmy, iż obecnie każdy może zostać szkoleniowcem, bez uwagi na to jak długi czas działa w opisywanej branży. Zwracajmy więc uwagę na staż szkolącej nas osoby.
  7. Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz – wybieramy się na szkolenie, wykonujemy strzyżenie i zaczynamy się zastanawiać, czemu nasze prace wyglądają zupełnie inaczej, aniżeli te wykonane przez trenera czy też koleżankę z grupy. Każdy z nas posiada zupełnie inne predyspozycje. Ważny jest trening. Po powrocie ze szkolenia, trzeba wykonywać daną fryzurę jeszcze raz i jeszcze raz, aż do osiągnięcia perfekcji.

Powiązane artykuły