Stomatolog – jak często go odwiedzać?

wizyta u dentysty

Spis treści

Stomatolog to zawód, który nie cieszy się zbyt dużą popularnością wśród większości osób. Odsetek ludzi, u których występuje tak zwana dentofobia, czyli strach przed wizytą u lekarza stomatologa jest wbrew pozorom dość spory. Dentystę trzeba jednak regularnie odwiedzać. Jak często to robić i gdzie znaleźć dobrego stomatologa?

Gdzie szukać dobrego stomatologa?

Znalezienie osoby takiej jak dobry stomatolog w Łodzi jest prostsze niż mogłoby się to wydawać. Najlepszą opcja wydaje się zapytanie swoich znajomych, którzy regularnie uczęszczają do klinik stomatologicznych. Są oni bowiem w stanie polecić poszczególnych dentystów, a także dokładnie opowiedzieć o tym, których stomatologów lepiej unikać.

Dobry stomatolog to nie wszystko. Ważne jest by szukając go znaleźć równocześnie dobrą klinikę stomatologiczną, która może zaoferować kompleksową opiekę w skład której wchodzi na przykład ortodoncja w Łodzi, a także dziedziny takie jak endodoncja, protetyka, chirurgia stomatologiczna, czy też stomatologia zachowawcza.

Jak często odwiedzać stomatologa i jak odpowiednie dbać o zęby?

Zadbanie o stan uzębienia to nic innego jak regularna praca nad nimi. Mowa tu przede wszystkim o utrzymaniu odpowiedniej higieny poprzez szczotkowanie ich czy też nitkowanie. Bardzo ważna jest jednak również odpowiednia profilaktyka. Lepiej w końcu zapobiegać niż leczyć. W tym celu należy regularnie odwiedzać stomatologa. Za odpowiednią częstotliwość eksperci uznają dwie wizyty w roku, czyli wizytę co około sześć miesięcy.

Taka częstotliwość wizyt u stomatologa pozwoli mu na dokładne kontrolowanie stanu uzębienia i tego jakie zachodzą w nim zmiany. Dzięki wizytom co pół roku możliwe jest szybkie rozpoznanie próchnicy i zapobiegnięcie jej rozprzestrzenianiu się. Do tego podczas regularnych wizyt u stomatologa można wykonać zabiegi mające na celu wzmocnienie zębów i zadbanie o nie poprzez usunięcie kamienia nazębnego. Takie zabiegi to na przykład scaling, fluoryzacja czy też piaskowanie.

Powiązane artykuły