Stawiam na rolety!

Eleganckie rolety rzymskie dodają pomieszczeniu uroku i ocieplają jeKilka lat temu zamontowaliśmy w domu tradycyjne karnisze. No cóż… Dzisiaj chętnie bym je wyrwała i zamieniła na cokolwiek innego. Jeszcze chwilę i zostaną bowiem wyrwane przez nasze córki, które notorycznie i wbrew wszelkim zakazom bawią się w ich pobliżu, tańczą i owijają je sobie wokół tułowia niczym gigantyczne suknie. Czekać tylko aż wpadną na pomysł, że można by ich użyć jako szarf – tych do artystycznej gimnastyki bądź tańca wykonywanych w oderwaniu od ziemi. Czas na zmiany!

Alternatywa dla karniszy

W pokoju dziennym i jadalni eleganckie rolety zastąpią tradycyjne firankiNajpopularniejszym rozwiązaniem są rolety, które można kupić w większości marketów budowlanych (tj. Obi, Castorama, czy Leroy Marlin) – są stosunkowo niedrogie i świetnie sprawdzają się w wypadku posiadania okien o typowych wymiarach. Rolety można zamontować przykręcając je do okien, zawieszając nań lub po prostu przyklejając listwę na ramie okna. Jeżeli jednak posiadamy okna o niestandardowych wymiarach – trzeba nastawić się na rolety wykonane na specjalne zamówienie (to rozwiązanie droższe, ale gwarantujące, że roleta będzie idealnie pasować do otworu okiennego). Gładkie i proste rolety pełnią rolę przede wszystkim osłaniającą – przed słońcem, chłodem i niepożądanymi spojrzeniami. Jeżeli marzy nam się efekt dekoracyjny – postawmy na rolety rzymskie, w wypadku których większa ilość materiału jest efektownie wyeksponowana nad oknem (nie chowa się w rolce).

Idealna tkanina

Ciekawie wykończone rolety świetnie sprawdzają się w kuchni, jako alternatywna dla zazdrostekRolety mogą zostać wykonane z wielu materiałów i tylko od nas zależy jak osłonimy nasze okna. Jeżeli rolety mają zacieniać – zdecydujmy się na delikatną tkaninę z luźnym splotem. W oknach, które muszą posiadać opcję zasłonięcia się (np. od ulicy lub wspólnego podwórza) należy zastosować tkaninę nieprzepuszczalną i w stu procentach nieprzezroczystą (warto jej cechy sprawdzić gdy na zewnątrz jest ciemno, a my używamy mocnego oświetlenia wewnątrz). Kolory i wzory to już absolutnie indywidualna kwestia, choć doradcy raczej polecają barwy neutralne, które zawsze będą pasowały do wystroju wnętrza. Warto również zwrócić uwagę na dopuszczalne sposoby czyszczenia wybranego materiału.

Odpowiedz