Stawiam na rolety!

Eleganckie rolety rzymskie dodają pomieszczeniu uroku i ocieplają je

Spis treści

Eleganckie rolety rzymskie dodają pomieszczeniu uroku i ocieplają jeKilka lat temu zamontowaliśmy w domu tradycyjne karnisze. No cóż… Dzisiaj chętnie bym je wyrwała i zamieniła na cokolwiek innego. Jeszcze chwilę i zostaną bowiem wyrwane przez nasze córki, które notorycznie i wbrew wszelkim zakazom bawią się w ich pobliżu, tańczą i owijają je sobie wokół tułowia niczym gigantyczne suknie. Czekać tylko aż wpadną na pomysł, że można by ich użyć jako szarf – tych do artystycznej gimnastyki bądź tańca wykonywanych w oderwaniu od ziemi. Czas na zmiany!

Alternatywa dla karniszy

W pokoju dziennym i jadalni eleganckie rolety zastąpią tradycyjne firankiNajpopularniejszym rozwiązaniem są rolety, które można kupić w większości marketów budowlanych (tj. Obi, Castorama, czy Leroy Marlin) – są stosunkowo niedrogie i świetnie sprawdzają się w wypadku posiadania okien o typowych wymiarach. Rolety można zamontować przykręcając je do okien, zawieszając nań lub po prostu przyklejając listwę na ramie okna. Jeżeli jednak posiadamy okna o niestandardowych wymiarach – trzeba nastawić się na rolety wykonane na specjalne zamówienie (to rozwiązanie droższe, ale gwarantujące, że roleta będzie idealnie pasować do otworu okiennego). Gładkie i proste rolety pełnią rolę przede wszystkim osłaniającą – przed słońcem, chłodem i niepożądanymi spojrzeniami. Jeżeli marzy nam się efekt dekoracyjny – postawmy na rolety rzymskie, w wypadku których większa ilość materiału jest efektownie wyeksponowana nad oknem (nie chowa się w rolce).

Idealna tkanina

Ciekawie wykończone rolety świetnie sprawdzają się w kuchni, jako alternatywna dla zazdrostekRolety mogą zostać wykonane z wielu materiałów i tylko od nas zależy jak osłonimy nasze okna. Jeżeli rolety mają zacieniać – zdecydujmy się na delikatną tkaninę z luźnym splotem. W oknach, które muszą posiadać opcję zasłonięcia się (np. od ulicy lub wspólnego podwórza) należy zastosować tkaninę nieprzepuszczalną i w stu procentach nieprzezroczystą (warto jej cechy sprawdzić gdy na zewnątrz jest ciemno, a my używamy mocnego oświetlenia wewnątrz). Kolory i wzory to już absolutnie indywidualna kwestia, choć doradcy raczej polecają barwy neutralne, które zawsze będą pasowały do wystroju wnętrza. Warto również zwrócić uwagę na dopuszczalne sposoby czyszczenia wybranego materiału.

Powiązane artykuły