Srebro koloidalne – jakie posiada właściwości?

metale szlachetne

Spis treści

Srebro koloidalne stało się w ostatnich czasach bardzo popularne. Jest to produkt stworzony przez zawieszenie niewielkich cząsteczek srebra w płynie. Srebro znane jest ze swoich właściwości antybakteryjnych. Jakie ma zastosowanie i dlaczego jest tak popularne w kosmetyce i medycynie?

Czym jest srebro koloidalne?

Srebro koloidalne jest surowcem farmaceutycznym, powstałym z połączenia srebra z białkiem lub żelatyną. W aptekach jest sprzedawane jako suplement diety. W starożytnej Grecji i Rzymie znane były właściwości lecznicze srebra, ponieważ wykorzystywano je do pokrywania wnętrza naczyń w celach bakteriobójczych. W czasie epidemii dżumy jedzono ze srebrnych sztućcy by uniknąć zakażenia., Obecnie medycyna i wiedza chemiczna potwierdzają, że srebro koloidalne jest substancją, która ma pozytywny wpływ na nasz organizm. Głównie chodzi o działanie przeciwbakteryjne i wzmacniające organizm.

Właściwości srebra koloidalnego

Srebro koloidalne ma właściwości bakteriobójcze. Zabija nawet te bakterie, które są odporne na działanie antybiotyków. Dlatego też świetnie sprawdza się w produktach antybakteryjnych. Profesjonalne środki czystości sklep internetowy oferuje właśnie z dodatkiem srebra, co powoduje, że świetnie odkażają i czyszczą powierzchnię, zapewniając ich czystość na wysokim poziomie.

Srebro koloidalne świetnie hamuje rozwój patogenów, tworząc środowisko, w którym nie mogą się one rozwijać i rozmnażać. Najczęściej związek ten wykorzystywany jest w okulistyce, do leczenia bakteryjnego zapalenia spojówek. Wpływa także na hamowanie rozwoju wirusów i bakterii, co czyni go skutecznym w medycynie. Jest stosowane także w przypadku trudno gojących się ran, jak również oparzeń. W niektórych przypadkach, dermatolodzy, zalecają produkt do leczenia trądziku, łuszczycy czy egzemy. W przypadku ostrego kaszlu, można stosować srebro koloidalne do inhalacji. Produkt stosowany jest także w kosmetologii estetycznej, przed nałożeniem makijażu permanentnego lub mezoterapią igłową. Należy pamiętać, że środek ten należy stosować wyłącznie na skórę.

Powiązane artykuły