Sposób na udaną podłogę – posadzki anhydrytowe

podloga

Spis treści

podlogaWylewka anhydrytowa to ciekawe rozwiązanie, które pozwala na odejście od rutyny i zrezygnowanie z podłogi cementowej. Posadzki anhydrytowe mają szereg właściwości, dzięki którym znalazły uznanie wśród wielu inwestorów. Jakie są ich zalety? Podpowiadamy.

Wylewka anhydrytowa – czym jest?

Jest to nic innego jak płynna wylewka, która ma właściwości samopoziomujące. Wytwarzana na bazie spoiwa anhydrytowego. Stanowi nowoczesny materiał, jednocześnie nie niosąc za sobą dużych kosztów. Jej głównym atutem jest fakt, że może być stosowana na wszystkich rodzajach podłóg.

Szybkie i wygodne rozwiązanie

Posadzki anhydrytowe stanowią idealną alternatywę dla tradycyjnych wylewek cementowych. Warto zaznaczyć, że proces ich tworzenia jest dokładnie weryfikowany. W rezultacie otrzymujemy podłogę, której użytkowanie nie przyniesie nam niechcianych niespodzianek. Wylewkę anhydrytową możemy stosować na dużych powierzchniach, ponieważ nie ma konieczności stosowania dylatacji, co okazuje się niezwykle ważne, gdy do czynienia mamy z dużą inwestycją. Stosowanie takiego rozwiązania jest bardzo wygodne i szybkie, ponieważ nie wymaga zbrojenia. Posadzka anhydrytowa jest gotowa do użycia już po 48 godzin. Posadzki anhydrytowe są idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie łatwość użytkowania, ponieważ nie ma potrzeby stosowania zabiegów pielęgnacyjnych po nałożeniu. Z pewnością, wylewka anhydrytowa jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem.

Ogrzewanie podłogowe, a wylewka anhydrytowa

Wylewka anhydrytowa to idealny sposób na to, aby zwiększyć wydajność całego systemu ogrzewania podłogowego. Jej cieńsza warstwa bardzo szybko się nagrzewa, w rezultacie stanowiąc idealny fundament, przekazujący ciepło. Wylewka dzięki swojej konsystencji jest bardzo łatwa w rozprowadzaniu, dzięki czemu dokładnie wypełnia przestrzenie między elementami instalacji ogrzewania. Jeśli interesuje nas cena wylewki anhydrytowej, to wszystko zależy od jakości użytego materiału oraz grubości. Warto w tym celu udać się do specjalistów i poprosić o oszacowanie kosztów.

Dlaczego warto skorzystać z wylewki anhydrytowej?

Nie ulega wątpliwości, że to rozwiązanie niesie ze sobą szereg zalet. Zarówno dla jakości naszej podłogi, jak i dla nas, ponieważ pomaga w zaoszczędzeniu sporej ilości czasu. Wylewka anhydrytowa to idealny sposób na to, aby otrzymać równą i gładką powierzchnię. Jest zdecydowanie lżejsza od wylewki cementowej, elastyczniejsza i nie wymaga zbrojenia. Skorzystanie z wylewki anhydrytowej długi czas pozwoli cieszyć się nam wymarzoną podłogą.

Powiązane artykuły