Sofa rozkładana – jak wybrać najwygodniejszy model?

sofa

Spis treści

sofaChcesz zakupić rozkładaną sofę i zależy Ci na tym, aby była komfortowa? Sprawdź, czym należy kierować się przy jej wyborze, aby znaleźć najwygodniejszy model wśród tych dostępnych na rynku!

Co decyduje o komforcie rozkładanej sofy?

Rozkładana sofa nie jest idealnym miejscem do snu, jednak czasami jest ona jedynym rozwiązaniem, na przykład w kawalerce czy podczas wizyty u rodziny lub znajomych. Aby sen na sofie rozkładanej był wygodny, musi ona spełniać kilka ważnych warunków.

O komforcie sofy decydują przede wszystkim jej wymiar oraz zastosowane materiały, ponieważ to właśnie one będą pozwalały na uzyskanie właściwej przestrzeni do snu. Ponadto duże znaczenie ma także sposób rozkładania sofy.

Wygodna sofa do spania – jak ją wybrać?

1. Sposób rozkładania sofy

Aby kupić komfortową sofę do spania, warto w pierwszej kolejności poszukiwać modeli, które są rozkładane do przodu. Sofa rozkładana do przodu pozwala na uzyskanie wygodniejszej powierzchni do snu niż sofa typu klik-klak, czyli sofa z opuszczanym oparciem.

Wygodna sofa rozkładana do przodu powala na uzyskanie równej powierzchni do snu, w przypadku której linie podziału przebiegają prostopadle, a nie równolegle do ciała. W efekcie nie przyczynia się ona do dyskomfortu podczas snu.

2. Materiały do budowy sofy

Druga ważna kwestia to materiały wykorzystane do wykonania sofy. Najlepiej wybierać modele wyposażone w sprężyny oraz w piankę o wysokiej gęstości (im wyższe oznaczenie przy symbolu T, tym gęstsza jest pianka).

Wykorzystanie wysokiej klasy materiałów sprawi, że sen na sofie będzie przyjemniejszy, a ponadto mebel także będzie trwalszy i posłuży na dłużej.

3. Wymiary sofy po rozłożeniu

Na ten parametr powinny przede wszystkim zwrócić uwagę osoby wyższe, ponieważ niektóre sofy po rozłożeniu nie dają zbyt dużej ilości miejsca do dyspozycji.

Dobrym wyborem będzie także sofa rozkładana do przodu, ponieważ w tym przypadku można uzyskać dużą powierzchnię do snu także na długość, która nie jest ograniczona podłokietnikami.

Jak podwyższyć komfort snu na rozkładanej sofie?

Zdarza się, że sofa nie jest w stanie zapewnić maksymalnego komfortu snu. Czy można w jakiś sposób sprawić, że będzie ona wygodniejsza?

Aby lepiej wysypiać się na sofie, warto zwrócić uwagę materace nawierzchniowe, tak zwane top materace albo toppery. To cienkie materace, które umieszcza się na powierzchni łóżka, aby mogły one zapewnić dodatkowy komfort. Wyrównują one powierzchnię, poprawiają jej elastyczność i mogą sprawić, że sen będzie jeszcze bardziej komfortowy.

Powiązane artykuły