Słupki ogrodzeniowe – stylowa dekoracja naszych posesji. Zasady doboru

Spis treści

W jaki sposób zaznaczyć wyjątkowość swojej posesji? Najprostsze rozwiązanie to oryginalne nowoczesne słupki ogrodzeniowe z bogatej oferty Semmelrock. Wykonane według najnowszych technologii oraz zaprojektowane tak, by, jak najwierniej odwzorowywać naturę. Dzięki temu, właściciele działki zyskują nie tylko niepowtarzalną, ale również wyjątkowo trwałą ozdobę swojego podwórka

Słupki ogrodzeniowe do czego są potrzebne?

Słupki ogrodzeniowe to prosty sposób na podkreślenie estetyki naszych posesji.

Tak jak w temacie – ich ważną funkcją jest dodanie i podkreślenie walorów estetycznych posesji. Właściwie dobrane sprawią, że nasza działka już z daleka będzie prezentowała się wyjątkowo atrakcyjnie. Podwórko również nabierze niepowtarzalnego wyglądu. Za ich montażem przemawiają także bardziej praktyczne względy. Przede wszystkim zapewniają stabilność całej konstrukcji ogrodzenia. Pomagają odgrodzić się skutecznie od wścibskiego wzroku sąsiadów, ale i hałasu okolicy. Poza tym stanowią dobre zabezpieczenie przed dzikimi zwierzętami. Właściwie i starannie wykonane ogrodzenie zwiększy też bezpieczeństwo naszych dzieci czy pupili, gdy będą bawić się lub przebywać poza domem.

Co brać pod uwagę wybierając słupki ogrodzeniowe?

Semmelrock może pochwalić się pokaźnym katalogiem elementów architektury ogrodowej. Z jednej strony to dobrze, bo klienci nie mają ograniczonego pola wyboru. Jednak z drugiej, może przysporzyć pewnych problemów w czasie podejmowania decyzji o zakupie. Jak dokonać właściwego wyboru? Przede wszystkim muszą one swoim stylem pasować do charakteru budynku, który mają otaczać. Nie powinny się zbytnio wyróżniać na jego tle, ale stanowić wraz z nim jego spójną i ciekawą/interesującą dla oka kompozycję. W przypadku nowoczesnych lub minimalistycznych projektów idealnie sprawdzą się słupki ogrodzeniowe z betonu architektonicznego. Klasyczne budynki lepiej będą prezentowały się, gdy otoczymy je ogrodzeniem imitującym naturalny kamień. Druga istotna cecha, to ich uniwersalna kolorystyka. Ważnym elementem jest również trwałość. Powinny być wykonane z materiału zapewniające odporność na trudne warunki zewnętrze, a w przypadku, gdy podwórko znajduje się blisko ulicy także przed mocnymi uderzeniami. Warto też zwrócić uwagę na grubość ścianek – im większa, tym wytrzymalsze będzie nasze ogrodzenie.

Kilka słów o montażu

Jak możemy przeczytać w tej instrukcji: http://www.czecho.pl/27800-slupki-ogrodzeniowe-niezbedny-element-kazdej-posesji zadanie, o jakim mowa powinno być poprzedzone skrupulatnymi wyliczeniami. Potrzebny jest w tym celu plan posesji oraz projekt ogrodzenia. Kolejny krok to zakup niezbędnych materiałów, w tym aż trzech rodzajów słupków – początkowych, narożnych, pośrednich. Ostatnia czynność to decyzja o technice montażu. Można je po prostu osadzić w ziemi, zalać betonem bądź umieścić w podmurówce. Jeśli zależy nam na dobrze wykonanej pracy, lepiej zlecić ją fachowcom. Tym sposobem uszczuplimy zasoby swojego budżetu, ale zyskamy pewność co do prawidłowego postawienia słupków.

Betonowe konstrukcje ogrodzeń – jak widzimy na obrazku – potrafią przetrwać lata.

Słowem podsumowania – chcą zafundować sobie eleganckie, stabilne, a przede wszystkim trwałe ogrodzenie zaufajmy firmie Semmelrock. Grupa zrzesza prawdziwych pasjonatów betonowych elementów i nawierzchni. Ich produkty tworzone są w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne, a pracownicy stale doskonalą swoją wiedzę, uczestnicząc w licznych szkoleniach. Dodajmy jeszcze, że Semmelrock tworzy: 14 zakładów w 7 krajach: Węgry, Słowacja, Czechy, Polska, Chorwacja, Rumunia i Bułgaria, a także liczne organizacje handlowe na 5 rynkach eksportowych tj. w Słowenii, Serbii, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze i Macedonii.

Powiązane artykuły