Skup miedzi – co można do niego oddać?

skup miedzi

Spis treści

Recykling to temat, który staje się coraz popularniejszy. Rosnąca świadomość konieczności dbania o planetę, sprawia, że coraz częściej dbamy o nasze wybory konsumenckie. Unikamy plastiku i staramy się segregować odpady, by łatwiej je poddać recyklingowi. Ponownemu przetworzeniu możemy poddać także złom. Jakie metale można oddać na złomowisko?

Co można oddać  na złom?

Skup złomu to miejsce, w którym możemy oddać złom. Na skup złomu można oddać metale czarne, czyli żelazo i jego stopy i metale kolorowe, takie jak miedź, aluminium, ołów, cynę czy nikiel. Oddanie metali kolorowych na skup miedzi we Wrocławiu na Poświętnem to doskonała okazja, aby pozbyć się odpadów, działać z pożytkiem dla otaczającego nas środowiska, a także zarobić.

Stal ma rozliczne zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Nadaje się do recyklingu, stanowiąc najcenniejszy surowiec wtórny. Do skupu możemy oddać wszelkie materiały, które wykonane są ze stali. Zaliczamy do nich narzędzia, przedmioty ze stali nierdzewnej, elementy konstrukcji stalowych, rury, pręty zbrojeniowe, blachę stalową. Na skup złomu możemy więc oddać większość przedmiotów, które zalegają nam w garażach, piwnicach czy na strychach. Na skupach miedzi można oddać produkty, wykonane z metali kolorowych. Mogą to więc być puszki, pokrywki, nakrętki, chłodnice, akumulatory, metalowe gałki  itp.

Warto pamiętać, że legalne punkty skupu nie przyjmą monet – zarówno tych pozostających w obiegu, jak i już nieużywanych. Na skupie złomu nie można sprzedać pokryw studzienek kanalizacyjnych, znaków drogowych czy torów kolejowych.

Dlaczego warto korzystać ze skupów złomu?

Dbałość o planetę należy zacząć od małych kroków. Pierwszym powinna być segregacja odpadów i oddawanie ich do recyklingu. Przedmioty stalowe czy wykonane z metali kolorowych można oddać na skup złomu i nie tylko zarobić, ale przysłużyć się dla dobra planety. Zalegające w naszych mieszkaniach rzeczy, mogą być ponownie wykorzystane, bez potrzeby produkowania nowych i tym samym namnażania śmieci.

Powiązane artykuły