Skąd się biorą pomysły na biznes?

Dobry pomysł to świetny początek własnego biznesu

Spis treści

Dobry pomysł to świetny początek własnego biznesuPolscy przedsiębiorcy coraz częściej mierzą się bez żadnych kompleksów ze swoimi zagranicznymi kolegami. Młodzi ludzie z powodzeniem, odwagą i determinacją dążą do realizacji swoich marzeń i zakładają własne firmy. Co ich inspiruje, czego oczekują od życia i skąd biorą ciekawe pomysły na biznes? 

Własna firma kontra etat

Pomysł na własną firmę to... dobry pomysł! Zrealizuj go!U podstaw wielu decyzji o założeniu własnej firmy jest… niechęć do pracy na korporacyjnym etacie. Etat w dużej, międzynarodowej firmie to w oczach wielu poczucie bezpieczeństwa, gwarancja wypłaty na koncie każdego dziesiątego dnie każdego miesiąca oraz pakiet socjalny zawierający m.in. prywatną opiekę medyczną i karnet na siłownię. Same plusy? Niekoniecznie! Jest jeszcze praca od 8 do 18, zarywanie wieczorów i weekendów na nadrabianie zaległości lub robienie wszystkiego, by się wykazać, brak perspektyw na rozwój zawodowy, rutyna i znużenie… Na założenie własnej firmy decydują się zarówno młodzi ludzie, którzy jeszcze nie zdążyli zasmakować życia w korporacji, jak i ci nieco starsi, których już owa korporacja po prostu zmęczyła.

Dobry pomysł to podstawa

Nie da się oczywiście wystartować z własnym biznesem bez dobrego pomysłu nań. Łatwiej jest tym, których potencjalna firma to pomysł na spieniężenie własnego hobby. Praca, która jest równocześnie pasją to zdecydowanie najciekawszy pomysł na własne życie zawodowe. Zanim jednak przyklaśniemy własnym wyobrażeniom – zróbmy porządny biznesplan, zweryfikujmy go u obiektywnych specjalistów. Liczy się oryginalność (nie mylić z nowością – pomysł nie musi być totalnie innowacyjny, ale musi się czymś wyróżniać na tle konkurencji!), określenie dokładnej grupy docelowej, znalezienie niszy oraz umiejętne wykreowanie mody na nasz produkt lub usługę.

Firma jest kobietą!

Ciekawe pomysły na biznes przychodzą w najmniej spodziewanych momentach, np. na urlopie macierzyńskimW życiu większości kobiet nadchodzi taki moment, w którym praca zawodowa schodzi na chwilę na dalszy plan – to oczywiście czas, w którym decydujemy się na urodzenie dziecka. Gdy już okrzepniemy w nowej życiowej roli – przychodzi z kolei czas na zastanowienie się: co dalej z naszą karierą. Wiele kobiet właśnie wówczas postanawia założyć własny biznes, wpadają na ciekawe pomysły i zaczynają realizować się w sposób przynoszący im satysfakcję i pozwalający na wygodne łączenie obowiązków domowych z tymi zawodowymi.

Powiązane artykuły