Siatka do owijania palet – czym jest i kiedy warto ją zastosować?

stosowanie siatki

Spis treści

Zabezpieczenie palet na czas transportu pozwala na zmniejszenie strat towarów oraz ich bezproblemowy dowóz. W tym celu używana jest między innymi siatka do paletowania, czyli owijania palet. Co warto wiedzieć na temat tego produktu?

Czym jest siatka do owijania palet?

Siatka do paletowania lub siatka do owijania palet – https://www.ekomax.pl/siatki-do-owijania-palet/ jest rodzajem siatki wykonanej z tworzywa sztucznego, która służy do owijania towarów znajdujących się na paletach.

Zastosowanie siatki do paletowania sprawia, że towary są odpowiednio ustabilizowane i nie spadają z palety na czas transportu. Ażurowa struktura siatki powoduje jednocześnie, że towary mogą swobodnie „oddychać”, co nie jest możliwe w przypadku zastosowania folii do owijania palet.

Rodzaje siatek do owijania palet

Siatki przeznaczone do palet można podzielić na dwie główne kategorie, czyli na siatki do paletowania ręcznego oraz siatki do paletowania maszynowego. Pierwsze z nich przeznaczone są do nakładanie ręcznie, z kolei drugie mogą być używane z maszynami do pakowania.

Siatki do paletowania są też oferowane w różnych grubościach – od 1,8 g/m2 do ponad 3,8 g/m2, co przekłada się na ich wytrzymałość oraz odporność na rozerwanie. Producenci oferują je też w różnych gęstościach oczek.

Najczęściej siatka do owijania palet ma szerokość 50 cm i oferowana jest w długościach jak 500 mb czy 1000 mb.

Siatka do owijania palet – zastosowanie

Najczęściej siatka do owijania palet stosowana jest w branży spożywczej, a odkładnie sadowniczej, rolniczej, ponieważ pozwala ona na właściwe zabezpieczenie produktów spożywczych, ale jednocześnie zapewnia im właściwe warunki przechowywania. Przewiewność powoduje, że owoce czy warzywa zabezpieczone taką siatką w palecie nie są narażone na szybkie pleśnienie.

Również siatka do owijania palet może być wykorzystana do zabezpieczenia innych produktów, na przykład nadaje się ona do transportowania i przechowywania drewna na paletach. Drewno jest wtedy wystawione na świeże powietrze, co przyspiesza proces jego sezonowania.

Istnieje również możliwość zastosowania siatek do owijania palet do innego rodzaju towarów, które wymagają właściwej ochrony, ale również dostępu do świeżego powietrza na czas ich transportu i magazynowania.

Gdzie kupić siatkę do owijania palet?

Aktualnie produkt jak siatka do owijania palet może być zakupiony w wielu firmach, między innymi w firmach dostarczających materiał opakowaniowe, palety, a także w firmach obsługujących branżę rolniczą, sadowniczą.

Siatkę do paletowania można też wygodnie i szybko zamówić w sklepach działających w internecie.

Powiązane artykuły