Serwis Kia – gdzie oddać swój samochód do naprawy?

serwis aut

Spis treści

serwis autSamochody Kia są lubiane przez Polaków i na naszych drogach jeździ ich sporo. Gdy również jesteś właścicielem pojazdu tej marki i musisz skorzystać z usług serwisu, sprawdź, czym warto kierować się podczas jego poszukiwania!

Wymiana oleju oraz klocków hamulcowych, ale również poważne naprawy po uszkodzeniu pojazdu na skutek wypadku – w każdym z tych przypadków duże znaczenie ma znalezienie odpowiedniego serwisu samochodowego specjalizującego się w naprawie konkretnej marki aut.

Serwis Kia – w ASO czy w innym warsztacie?

Właściciele samochodów marki Kia mogą zdecydować się na naprawę swojego pojazdu w ASO – autoryzowanych stacjach obsługi, które należą do marki, albo w warsztatach niezależnych, które nie są autoryzowane, lecz też mogą oferować usługi na wysokim poziomie.

Zasadniczo wtedy z pojazd jest nowy i nadal obowiązuje na niego gwarancja, warto korzystać z ASO. Diagnozowanie i naprawa samochodu w serwisie autoryzowanym pozwala na zachowanie ochrony gwarancyjnej. Dzięki temu można skorzystać z niej wtedy, gdy pojawi się taka potrzeba, a przez to zaoszczędzić sporą sumę.

Jednak w sytuacji, gdy pojazd jest już starszy i nie jest objęty gwarancją, wielu kierowców decyduje się na korzystanie z warsztatów, które nie mają autoryzacji. Wynika to przede wszystkim z ich niższych cen w porównaniu do ASO, dlatego też oszczędność jest w tym przypadku głównym argumentem za warsztatami niezależnymi.

Dobry warsztat samochodowy z rekomendacji

Najlepiej skorzystać z warsztatu samochodowego, który jest rekomendowany przez innych kierowców. Przykładowo, gdy poszukiwany jest serwis Kia Katowice – https://wroclawski.com.pl/serwis-kia/ to wiele punktów, w których można otrzymać pomoc, jednak tylko niektóre mają dobre opinie.

Żeby dowiedzieć się, który warsztat Kia będzie najlepszy, warto poszukać rekomendacji. Można zapytać o nie znajomych lub rodzinę, ale także można wyszukać je w internecie, gdzie dostępne są one w wyszukiwarce, na stronach motoryzacyjnych, w mediach społecznościowych.

Czym powinien cechować się dobry serwis samochodowy?

Dobry warsztat samochodowy Kia oraz innych marek powinien cechować się:

  • Szeroką gamą świadczonych usług w ramach diagnostyki i naprawy,
  • Nowoczesnym zapleczem pozwalającym na skuteczne prowadzenie usług,
  • Dużą wiedzą i doświadczeniem w zakresie naprawy pojazdów określonej marki,
  • Przejrzystym cennikiem usług,
  • Pozytywnymi opiniami wystawionymi przez klientów,
  • Krótkimi terminami wykonania prac,
  • Usługami dodatkowymi, na przykład jak wynajem samochodu zastępczego.

Z ofertami serwisów samochodowych Kia można zapoznać się w internecie.

Powiązane artykuły