Ścieżka ogrodowa. Zwykła czy niezwykła?

Piękna i klasyczna w kształcie ścieżka , która idealnie wkomponuje się w ogród pełen kwiatów

Spis treści

Piękna i klasyczna w kształcie ścieżka , która idealnie wkomponuje się w ogród pełen kwiatów

Mimo że mieszkamy w naszym domu już kilka lat, wciąż jeszcze nie podjęliśmy decyzji, jakie ścieżki ogrodowe sobie zafundować. Tyle pięknym propozycji jest wszędzie dookoła. Postawić na uniwersalną kostkę brukową, która z pewnością przetrwa długie lata, czy może klimatyczne drewniane kręgi (jeśli je odpowiednio zabezpieczymy pewnie posłużą nam kilka sezonów)? A może wybrać kamień lub stare cegły, z których można ułożyć naprawdę malownicze ścieżynki? Podkłady kolejowe to hit ostatnich lat…

Ścieżka w ogródku

Zwykły beton? Może być! Pod warunkiem, że towarzyszyć mu będą niezwykle malownicze pergole.

Betonowa ścieżka jest niedroga i łatwa do zrobienia

Beton jest dla nas zbyt… bezduszny? Postawmy na cegłę, którą zastosujemy nieco inaczej… Ścieżka z cegieł może być bardzo efektowna, a ponadto trwała.

Ścieżka z cegieł to dobry pomysł- elegancki i trwały

Nie ma dwóch takich samych kamieni. Ścieżka ułożona z kamieni będzie więc niebanalna i oryginalna. Może takiej właśnie nam trzeba, skoro do tej pory nie zdecydowaliśmy się na żadną z dostępnych niemal od ręki opcji?

Kamienna ścieżka wygląda bardzo uroczo - to oryginalne rozwiązanie do ogrodu

Drewno zawsze świetnie komponuje się z roślinnością ogrodu. Drewniane ścieżki dodają miejscu charakteru, jednak wymagają zastosowania wielu środków, które maksymalnie przedłużą ich żywotność.

Drewniana ścieżka to doskonały pomysł, pod warunkiem, że wiemy jak ją ułożyć i jak o nią dbać

 

Powiązane artykuły