Rzucanie palenia to wyzwanie!

Rzuć wyzwanie swojemu organizmowi i pozbądź się nałogu! Skutecznie!

Spis treści

Rzuć wyzwanie swojemu organizmowi i pozbądź się nałogu! Skutecznie!

Palenie papierosów to paskudny nałóg, mający negatywne konsekwencje zdrowotne. Choroby związane z nikotynizmem związane są przede wszystkim z dwoma obszarami naszego zdrowia: układem krążenia i układem oddechowym. Bardzo niebezpiecznym skutkiem palenia papierosów są również choroby nowotworowe. Mimo mocnych kampanii w środkach masowego przekazu – argumenty zdrowotne wciąż nie przekonują nieprzekonanych do rzucenia paleni. Czas zatem pokazać, że rzucanie palenia może mieć również inne korzyści. 

Walka z nałogiem to walka o zdrowie i właśnie dlatego warto ją podjąć! Jeżeli jednak potrzebujemy dodatkowej motywacji – uświadommy sobie dodatkowe korzyści, które pojawią się po rzuceniu palenia. Oto one:

  • świeży oddech – zapach z ust osoby, która właśnie zgasiła papierosa jest… no cóż, po prostu paskudny! I nie jest w stanie przykryć go żadna guma miętowa! Tutaj pomóc może tylko rzucenie palenia!
  • białe zęby i zdrowe dziąsła – nikotyna negatywnie wpływa na koloryt zębów, na szczęście jest to sytuacja odwracalna i wystarczy rzucić palenie oraz umówić się do stomatologa na usunięcie kamienia nazębnego i ewentualne wybielanie zębów, by już zawsze cieszyć się pięknym uśmiechem.
  • odzyskany głos – gdy rzucimy palenie przestanie męczyć nas kaszel i wieczna chrypka!
  • Odzyskaj młodość i zdrowie! Wystarczy rzucić palenie, by odjąć sobie lat!odmłodzona cera – już po 6 tygodniach od rzucenia palenia skóra odzyskuje zdrowy, różowy kolor i żegna się z szarościami – to efekt uwolnienia się organizmu od toksyn. Skóra, której nie będziemy regularnie podtruwać nikotyną – dużo lepiej będzie wchłaniała kosmetyki i reagowała na peelingi.
  • ładne paznokcie – palce i paznokcie na dłoniach palacza mają żółtą barwę, ale już po kilku tygodniach nowa, odrastająca płytka będzie przezroczysta i błyszcząca.
  • piękne włosy – włosy palaczy są często matowe, such lub przetłuszczające się, łamliwe i źle przyjmują farbę do włosów. Na szczęście ich kondycję również można odbudować po prostu… rzucając palenie!

Przekonani? O trzech krokach, które dzielą nas od skutecznego rzucenia palenia – przeczytamy na przykład TUTAJ. Rzucanie palenia warto wesprzeć odpowiednimi środkami, z którymi szansa na rozstanie się z nałogiem wzrasta kilkukrotnie!

Szukajmy skutecznych sposobów na rzucenie palenia i środków, które wesprą nas w walce

Powiązane artykuły